En tykännyt

Mielestäni kirja oli aika "kökköö matskuu."
Siinä oli kuitenkin sellaisia, henkilöä loukkaavia kirjoituksia, joiden perusteella Matti Tatun poika Vanhanen saattaa nostaa
kanteen kirjoittajaa, tuottajaa ja julkaisijaa vastaan.
2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa vaalien jälkeen vasta ajatellakaan asiaa.

Äänestä
  • lukenut, mutta jos kirjasa on "voihan vitalis" tyyppisiä syvällisiä lausuntoja, niin mitähän se loppu on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Loijeri kirjoitti:

Mielestäni kirja oli aika "kökköö matskuu."
Siinä oli kuitenkin sellaisia, henkilöä loukkaavia kirjoituksia, joiden perusteella Matti Tatun poika Vanhanen saattaa nostaa
kanteen kirjoittajaa, tuottajaa ja julkaisijaa vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu