Komposti

Minkälainen olisi hyvä komposti pihalle? Luin että Halpa-Hallin kompostori olisi ihan hyvä ja helppo koota mut mieltä olette? Onko tuote kuitenkaan ollenkaan laadukas?

http://www.kookas.fi/forum/thread/9784
1307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eli kompostoitko ruokajätettä vai et. Jos kyseessä ruokajätteen kompostointi, on ehdottomasti oltava sellainen malli, mihin hiiret ja rotat ei pääse. Lämpöeristetty malli toimii ulkona myös viileillä keleillä mutta tammi-helmikuussa väittäisin lähes kaikkien kompostien olevan jäässä. Turha taistella luontoa vastaan. Hyväkin kompostori kerää puoleensa hyönteisiä.

Lehtikompostoriksi (nurmikon leikkuujäte, risut, puitten lehdet jne ) kelpaa mikä tahansa malli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siiri Suonenjoki kirjoitti:

Minkälainen olisi hyvä komposti pihalle? Luin että Halpa-Hallin kompostori olisi ihan hyvä ja helppo koota mut mieltä olette? Onko tuote kuitenkaan ollenkaan laadukas?

http://www.kookas.fi/forum/thread/9784

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu