alla sitten taas. Joulukuun 1 päivä kitkat!
Vielä 8pv
Kesäkiessit
7569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kirkkonummen prisman pihassa nissan micran ja siinä oli kesärenkaat alla, liekkö ollut koko talven, jos ei välttämättä tarvitse autoa joka päivä, niin kesärenkaillakin pärjäisi.
Joo, kesärengas on ympärivuotinen rengas. Muutama viikko sitten näin erään idiootin ajelevan Michelinin kesäkumeilla. Liukasta oli ja puuteriluntakin tie täynnä. Oli varmaan erittäin tyytyväinen rengasvalintaansa :D:D
Itse on lähdössä parin viikon päästä talvilomalle Lappiin ja ajattelin myös vaihtaa kesärenkaisiin, niin ei tarvitse jyryyttää pitkää matkaa nastarenkailla. Lapinmiehet pärjäävät siellä talvisin kitkarenkailla, joten enköhän minäkin hallitse ajokkini hyväkuntoisilla kesärenkaillani.
jos ajelisin paskoilla tärryyttävillä piikkipyörillä.
Meikä laittaa kanssa ens kuussa uudet aluvanteet ja kesäkiekot alle, en ihan eka päivä mut puolessavälissä varmaan. En malta ajella typerillä 15-talvikiekoilla enää kauempaa.
Kapula- vai vispilävanteet?
Katsellaan nyt... Varmaan huhtikuun puolivälin paikkeilla voisi kesäkumit vaihtaa.