CZ 83

CZ 83 cal.7,65 purkaminen ja kasaus, onko kenelläkään linkkiä ko. aiheeseen?
2540
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuossa: http://www.danwessonfirearms.com/data/downloads/support_manuals/CZ_83.pdf
Poista lipas ja tartu liipasinkaaresta, ja vedä sitä eteen ja alas. Vedä luisti se niin taakse kuin se tulee, ja nosta varovasti ylöspäin takapäästä ja päästä se eteen, jolloin luisti irtoaa etukautta. Älä käytä liikaa voimaa, kun nostat luistin takapäätä, ettei piipun ulkopintaan tule painumia.

Äänestä
  • Ja räjäytyskuvasta, lupasin etsiä eräälle kaverille purkuohjeen netistä kun se oli unohtanut miten se CZ 83 puretaan, nyt saan taas ammuskella taskuaseella ( radalla )jos kaveri on matkassa kun tein näin suuren työn :) Ja kiitokset myös siihen ylempään ketjuun, laitoin vahingossa kaksi kertaa saman viestin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


purku kirjoitti:

CZ 83 cal.7,65 purkaminen ja kasaus, onko kenelläkään linkkiä ko. aiheeseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu