Moi. Antaisin sekarotuisen uros koirani astutukseen. Tyttöystävän pitäisi asua pääkaupunki seudulla. Rollossa on puolet setteriä ja toinen puoli sekalaista (karhukoiraa, saksanpaimenta ja jotain noutajaa). Näyttää setteriltä, mutta on hieman jykevämpi rakenteinen ja haukkuu kuin saksanpaimen koira. Pitkä musta karva, todella sileä. Monesti on koirapuistoissa ihailtu turkkia. Rinnuksessa ja kuonossa vähän valkoista. Rollo on todella kiltti, ei ole ikinä ollut agressiivinen ihmisille. Tosi menevä ja leikkisä ilopilleri. Ollut terve ja kohta ollaan menossa eläinlääkäriin rokotuksille ja pyydän samalla että tutkii rollon muutenkin. Rollo on aina ollut kova hyppimään koirien selkään eli ei siitä varmaan ongelmaa tule :D Maksuksi haluaisin ehkä noin 20€/pentu mutta se voidaan sopia myöhemminkin. Voin myös auttaa kotien etsinnässä (HYVIEN kotien!!) Kerro minkälainen tyttö sinulla olisi pentukuumeessa :)
Annetaan uros astutukseen
Rollo ja omistaja
4594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Haluan teettää pentuja koska en ole ikinä nähnyt koiraani pentuna, eikä se ole enää mahdollista. Koirallani on myös aivan ihana luonne ja se sopii perhekoiraksi, metsästyskoiraksi, lenkkeilykaveriksi tai esim.agilityyn, eli joku saa varmasti ihania pentuja. Ja muuten ilmoituksesta unohtu että koirani on nyt 2 ja puol vuotias.
"Haluan teettää pentuja koska en ole ikinä nähnyt koiraani pentuna, eikä se ole enää mahdollista."
Ja mitenköhän se nyt tähän pennuttamiseen liittyy? Ei koiranpennuista välttämättä tulisi isänsä näköisiä.
olitkaan? Osta kuule sitten pentu, jos kerta haluat pennun nähdä -tosin sekin kasvaa hyvin nopeata, ja mitä sitten, tahdot taas nähdä pennun ja.... *hmm*
...sitä! Ei maailmaan lisää sekarotuisia koiria!!! Koskaan et voi olla varma, että mitä sieltä tulee! Osta mieluummin koirallesi kaveriksi uusi pentukoira!!! Siitä on varmasti sinulle ja perheellesi paljon iloa ja tämänhetkiselle koirallesi seuraa.