Nuolet ja pystyviivat pois?

Apua! Yhtäkkiä ilmestyi, jotain väärää nappia kun painoin, kummallisia nuolia, palloja ja kaksi rinakkaista pystyviivaa tekstiin ja tulee kaikkeen aiemmin tallennnetuun tekstiinkin. Miten saan ne pirulaiset pois??? Auttakaa.
4477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paina muokkaa ja kumoa.... se olisi kyllä pitänyt tehdä heti sen muotoilun jälkeen....en osaa enempää auttaa koska en tiedä mitä nappia menit painamaan !!!!!!!!!!!

Äänestä
  • no minähän sanoin että tonttu olen mutta selvisi tämä homma. tiedoksi muille jos näin käy tee seuraavaa: ctrl shift 8 .

    Äänestä

  • tonttuinsinööri kirjoitti:

    no minähän sanoin että tonttu olen mutta selvisi tämä homma. tiedoksi muille jos näin käy tee seuraavaa: ctrl shift 8 .

    en tajunnut sun selityksestä että se oli toi näytä piilota juttu..... tolle on olemassapikakuvakekkin työkalurivillä! yleensä zooma-jutun vieressä. Siitäse on helppo napsauttaa päälle ja pois.

    Tota käytetään yleensä paljonkin, koska toiminnolla näkee kaikki enterin ja tabulaattorin ym... sivunvaihdot, Muistakaa että viivat ja merkit ei tulostu vaikka painaisit tulosta-nappia tai katsot esikatselua niin ne ei näy !!!!

    Äänestä

Näytä muotoilumerkit ¶

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tonttuinsinööri kirjoitti:

Apua! Yhtäkkiä ilmestyi, jotain väärää nappia kun painoin, kummallisia nuolia, palloja ja kaksi rinakkaista pystyviivaa tekstiin ja tulee kaikkeen aiemmin tallennnetuun tekstiinkin. Miten saan ne pirulaiset pois??? Auttakaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu