Kurosen sivuilla on maininta että kirja on tarjouksessa 24,90 €
Voiko kirjan ilmoittaa olevan tarjouksessa, jos sitä ei ole ollut normaalihinnalla myynnissä lainkaan??
Nyt ois kyllä kuluttajasuoja-asiamiehen kirveelle töitä. Vai onko tällainen markkinointi luvallista?
Voiko kirjan ilmoittaa olevan tarjouksessa, jos sitä ei ole ollut normaalihinnalla myynnissä lainkaan??
Nyt ois kyllä kuluttajasuoja-asiamiehen kirveelle töitä. Vai onko tällainen markkinointi luvallista?
Vastaukset 6
Vanhimmat
kirja on ollu norm. hinnalla myynissä netissä, ääliö. voit toki kannella,jos ei oo parempaa tekemistä.
ei ole oikeen ?
Jo fonttikoon tarkistaa, miellyttääkö sinua?
Entä sivujen numerointi?
Paperinlaatu ja paksuus?
Kirjan koko?
Kuvat suhteessa sivuihin?
Siinäpä sinulle puuhastelua pikku elämääsi.
Jätit oleellisimman mainitsematta. Sen, että kirja vilisee kielioppivirheitä. On lukijoitten aliarviointia julkaista kirjaa, jossa pilkut eivät ole kohdallaan.
Taiteen sääntö numero yksi on, ettei taiteella ole sääntöjä. Taiteen tehtävä on romuttaa totutut säännöt.
Takavuosien Finlandia-palkitun Tytti Parraksen tyyliin kuuluu, ettei hänen romaaneissaan ole pilkkuja ollenkaan siellä missä pitäisi.
Jos olet yhtän vakavampaa ja "taiteellisempaa" romaania tai runoteosta elämässäsi lukenut, niin tiedät, että pilkku- yms. sääntöjen rikkominen on niissä yleistä.
"taiteilijan" ja idiootin?