Nousu on ikuista

Ihmeellistä mutta totta, Suomessa asuntojen hinnat vain jatkavat kaikesta muusta kehityksestä huolimatta nousuaan!
4368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vienti vetää komeesti!

Taloustieteilijä lukee nyt ne läksyt kunnolla ja menee ajoissa nukkumaan, että on seuraavana päivänä virkkuna kuuntelemassa luentoja.

Äänestä
  • Siellä ylivelkaannutaan ja asuntohinnat laskevat, koronnousu-uhka on päällä, joten jenkkien kulutus saattaa kääntyä laskuun.

    En ole tuo "taloustieteilijä".

    Äänestä

Yritä edes keksiä perusteluja! Mitä on tuo "kaikesta muusta kehityksestä huolimata"?? Siis sitä, että työllisyys on mainiossa jamassa, korot eivät ole korkealla tai itse asiassa ne ovat varsin matalalla historiallisesti, vienti vetää jne. jne.

Äänestä

Ihmeellistä sinänsä, mutta todellakin suomessa
asuntojen hinnat nousevat 10-20% vuodessa
seuraavat 200 vuotta!

Tietolähteen mukaan öljyn hinta, maailman
markkinatilanne tai edes korkotason nousu eivät
pysäytä tätä reipasta nousua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taloustieteilijä vaan kirjoitti:

Ihmeellistä mutta totta, Suomessa asuntojen hinnat vain jatkavat kaikesta muusta kehityksestä huolimatta nousuaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu