Mikä mediatalo ??? .. ei löytynyt ilmoituksesta yhteyshenkilöä .. ei löytynyt g3mediat nimellä numerotiedustelusta puhelinnumeroa .. siis mikä g3mediat ?? .. kuka tietää ??
(alla ilmoitus työvoimapörssin sivulta:)
Olemme voimakkaasti PK-seudulle tulossa oleva media-talo, joka tarjoaa monia mahdollisuuksia!
Nyt haemme ihan sivutoimisia freelancer toimittajia (alue vapaa) ja muitakin lehden teosta kiinnostuneita!
Laita vapaa muotoinen hakemus ja palkkiotoivomus / juttu.
Haemme myös ilmoitustila/sivunvalmistaja ym
henkilöstöä freelancer pohjalla!
Kaikki kiinnostuneet pistäkää viestiä!
[email protected]
Mikä mediatalo ???
ihan vähän lisätietoa jos sais
3
1225
Vastaukset
- tympeä
Jos viestin lukee "sillä silmällä" niin on aika selvää että kyseessä on jonkinlainen hassutus. Huomio kirjoitusvirheet ja muutenkin tahmainen tyyli. Ei kovinkaan ammattimaiset "mediatalolaiset" tämän ilmoituksen takana.
- ....
mikä mediatalo se on joka ei hakuilmoituksessaan kerro mitään itsestään? kuka/ketkä ilmoituksen takana piileskelee?
- öäöäöäö
Aivan selkeästi kyseessä on jokin huijarifirma. Keräävät ihmisiltä juttunäytteitä ilmaiseksi eivätkä varmasti maksa koskaan senttiäkään, ja paha on karhutakaan mitään, kun ei ole edes yhteystietoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867