on tiessään ! pariin päivään ei esim. teemalta ole tullut tekstiä. ennen jos ei tullut tekstitystä, niin virrat pois ja sitten päälle niin teksti tuli.
nyt ei sekään auta. tein uudelleen asennuksen, mutta ei auttanut.
missähän vika ?
nyt ei sekään auta. tein uudelleen asennuksen, mutta ei auttanut.
missähän vika ?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Handanin bokseihin on tullut uusia päivityksiä.
http://www.laatuantenni.fi/tuki/
0-modeemikaapeli ostaessa mukana laatikossa ?
ennen kuin alan kääntää taloa ylösalaisin mokoman kaapelin takia.
siis ostotilanteessa kysyin, tulevatko kaikki tarvittavat päivitykset kaapelin kautta ? JOO !
nyt tarttee sitten tietsikaakin väliin. kaikilla mökinmummoilla ja tms. sellainen löytyykin !!
esim. ohjeessa on "pura zipit". miten se käy ?
aina sitä oppii kun elää ....
0-modeemi kaapeli ei tule boksin mukana.
ZIP-tiedosto puretaan klikkaamalla hiiren oikealla painikkeella tiedostoa ja avautuvasta valikosta klikataan Pura tiedosto.
Jotenkin noin.
tiedosta, eiköhän tuo tuosta kunhan ostan kaapelin.
mutta teksti tuli takaisin kun asensin uudestaan ja palautin tehdasasetukset, eli tuolla jo pärjään !
mutta tosi paljon kiitoksia auttajille, erityiskiitokset digikummille !
että ovatko ne tekstit edes päällä. Itselläni Handan DVB-C 5000 ja hyvin on pelannut.
Muista palauttaa tehdasasetukset päivityksen jälkeen. Itsellä myös DVB-C5000 ja kyllä siinä tekstitys jotenkin toimii. Täytyy vaan odottaa muutama sekunti tai vaihdella kanavia edestakaisin tai sammuttaa virrat boksista. Itse en ole kertaakaan joutunut sammuttamaan virtoja boksista jonkun bugin takia.
Onko toi asetukset sun oikee nimi
Onko toi sulla on? sun oikee nimes
Onko toi tekstitys sun oikee nimi?
Terveisin. JO
sinulla on? Minulla alkoivat Ylen tekstitysongelmat toden teolla kun vaihdoin 1.26 version 1.40:een. Näyttää siltä, ettei Laatuantenni saa tekstyksiä toimimaan enää kunnolla ainakaan vanhemmmissa 5000C laitteissa.