GHIAssa on parhaat varusteet eikä käytetyn Focuksen varustelutason ja hinnan välillä ole havaittavissa korrelaatiota!
Kannattaa ostaa GHIA!
Myynti-ilmoituksia tutkiva
122657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
...ghian jälleenmyyntiarvo on suhteessa muita huonompi?
Näinhän se menee ettei lisävarusteilla käytetyssä paljon rahallista arvoa ole. Ainakin Focus II Ghiassa on kyllä mielestäni huonommat etuistuimet koska lisätoppaus kaventaa niitä.
ainakin on huomattavasti paremmat istuimet, ainakin minusta, kun niiden välillä juuri päädyin sport-malliin..
Hyvät on penkit.Saisi kyllä olla jonkinlainen tuhkakuppi ihan vain roskille,ei ole mitään.Sisävalaistustusta saisi olla myös takana.Kännykän lataus vie pikkutavaratilaa. Ei niin pientä lumisadetta ettei perä ole lumesta ummesta tai kurasta.
puusta tai luusta... saahan sen lisävarusteena
No, täytyy pitää järki päässä ja miettiä mitä arvostaa. Arvostaako "puujäljitelmää" kojelaudassa vai jotain muuta.
Itse arvostan Trend varustelua, mm paremmat penkit ja jäykempi alusta sekä urheilullisempi sisälook.
Mitä eroa on istuimissa, miten ne ovat paremmat?
Ps. Olisi mukava nähdä kommentoijien erittelevän, yksilöivän ja tarkentavan riittävästi mielipiteitään...
Ghian penkit eivät ainakaan minulle sopineet. Niihin on sivuihin lisätty toppausta joka kaventaa suoraan selkää vasten olevaa osaa ja painaa lapaluita. Kapeampiselkäisille ne voivat olla ihan hyvät. Istumalla se vasta selviää.
Sport-mallin penkit on hyvät. Ghian penkeistä näkeekin että niihin on lisätty toppauksia, jotenkin muodottaman näkösetkin.
Perusteluja Ghian ostoon (Focus II):
- Ajat paljon matka-ajoa (vakionopeuden säädin ,himmentyvä taustapeili, keskikyynärnoja)
-Sinulla on lapsia > takamatkustajilla oma valo katossa. Lapset näkee lukea sinun ei tarvitse laittaa niiden vöitä kiinni fikkari suussa. Suomessa pimeää 8 kk. vuodessa. Myös jalkatilan valot ovat Suomen pimeydessä hyvä lisävaruste (lämppärit ja skrabat pyörii jaloissa)
- Paremman näköinen (peilit, kylkilistat ja kromattu etusäleikön reunus)
- Fyllatut istuimet omasta mielestäni tosi hyvät
- Automaattinen ilmastointi toimii hyvin
Ei ole ?
Mitä tarkoitat ?
Etuistuin pitää ghiassa olla sähkösäätöinen, muuten jää etureunastaan liian ylös kaikissa asennoissa. Normaalijakkarat hieman alempana ja lyhyelle (170) paremmat. Vai mitä ?