Otetaanko paino-gallup

Rv 25 6 ja 4,5kg. Kolmatta odotan.
171918
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

???

Äänestä

Bmi ennen raskautta 21 ja rasva% 24. Nyt viikkoja 27 ja kiloja +12.Imetyksellä ne on ennenkin lähtenyt, en ole yhtään huolissani.

Äänestä

Viikot 25 0, viidettä ja kuudetta odotan, painoa tullut 2,8 kg.

Äänestä

rv 40 1 ja painoa tullut 27kg...jes :D

Äänestä

rv34 ja painoa tullut about 11 kiloa. Viime aikoina n. puoli kiloa per viikko -tahtia. Nyt koitin skarpata ja vetää superlenkkejä koiran kanssa ja muutenkin syödä terveellisesti, tuloksena oli sitten reilu kilo per viikko -tahti painonnoususta. Taidan kaivaa jonkun suklaalevyn esille ;D

Äänestä

Tänään rv 36 1 ja painoa on tullut lisää 13 kiloa. Nyt on tullu jo monta viikkoa yli kilon viikkotahtia lisää kun puoleen väliin asti ei tullut yhtään... Turvotus on kauhea!

Äänestä

Painoa on 23 kiloa, viikko sitten neuvolassa vauhdiksi merkattiin 865g per viikko.

Tasaisen tappavaa vauhtia sitä on koko ajan tullut ja toivon (ei aiempaa kokemusta) että imettämällä tai vaan muuten perässä juoksemalla mahdun vielä omiin vaatteisiini!

Äänestä

Heippa! Paino on noussu n. 600g/vko nyt viimeaikoina ja tällä hetkellä tullut yhteensä abaut 14 kg. Masu kivasti eteenpäin paisunu ja näpsäkän näköinen :D

Äänestä
  • painoa tullut semmonen 16kg ja raskausviikkoja nyt 34 5 :)

    Äänestä

Hei.
Toista odotellaan.
Nyt viikkoja 30 6 painoa on -3kg eli raskauden alussa painoin 66.8 ja nyt painan 63.3 alimmillaan paino laski 60kg.

ensimmäistä odotellessa painoin n.66 ja silloin paino oli alimmillaan 57 ja synnärille mennessä painoin n.66kg

Viimeksi synnytyksen jälkeen kilot kyllä hävisivät vaikka imetin vain 3kk heti synnytyksen jälkeen kun tulin kotiin painoin vain 57 ja sitten tippui vielä pari kiloa,mutta hyvin äkkiä imetyksen loppumisen jälkeen kilot alkoivat tulla takaisin vaikka kävin 2kertaa viikossa jumpassa ja tytyön kanssa kävelyillä,eli tuli varmaan sen takia helpommin takaisin kun ne oli periaatteessa oksentamalla laihduttu.(eli alkuraskauden pahoinvoinnin takia)

Äänestä
  • Kiloja on tullut 11, viikkoja 23! Mutta ei turvotusta eikä muutenkaan ongelmia, olin raskauden alussa kovin hoikka, joten kiloja saakin tulla hiukka enemmän.

    Äänestä

Ja nyt rv. 16 6. Tällä menolla painon pitäisi olla noussut loppuvaiheessa n. 15 kg. Toivottavasti pitää, sillä alkupaino ei kuitenkaan ollut mikään paha. Jos tahti lähtee kiihtymään raskauden puoliväliltä - mitä pahoin pelkään - niin sitten käy kalpaten :(

Äänestä

ja painoa tullut 1 kg.

Äänestä
  • 30 6 5,5 kg tullut...tosin tätä massaa on jo ennestään eli hyvä näin

    Äänestä

ja painoa tullut 15kg:) esikoista odottaessa painoa tuli melki 30kg..

Äänestä

rv 26 1, kolmas tulossa ja painoa kertynyt 5,5kg. Lähtöpainoa muhkeasti, joten en pane pahakseni vaikkei kymppi menisi rikki...mutta tietenkin paukkuu=)

Äänestä

tullut tähän mennessä 9,6 kg:a.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitkästä aikaa...? kirjoitti:

Rv 25 6 ja 4,5kg. Kolmatta odotan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu