Tapani Kansa on suomen paras laulaja, osaa
esiintyä tilaisuudessa kuin tilaisuudessa ja on komea ja hyvä ääninen mies. Onko eriäviä mielipiteitä ?
esiintyä tilaisuudessa kuin tilaisuudessa ja on komea ja hyvä ääninen mies. Onko eriäviä mielipiteitä ?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niitä on vaikka millä mitalla. Tuo oli toden-näköisesti tarkoitettu provoksi mut vastattakoon siihen sitten että Kansa on kaukana suomen parhaasta, komeasta ># sekä hyvä-äänisestä, hyi olkoon.
siis on mm. parempi mielestäsi? Mites se paremmuus muuten mitataan tässä 'lajissa'?
Olen samaa mieltä ! Tapsa on ihku ja söde ! Hänessä on miehekästä charmia, mutta myös sellaista vekkulimaisuutta... eli pilkettä löytyy silmäkulmasta.
Ääni on kertakaikkisen upea ja osaa todella esintyä teeman ja tilanteen mukaan. Mukaansatempaava, värikäs ja karismaattinen esiintyjä.
Mikäs siinä. Todella komee äänihän Tapsukalla on ja myös taidokas tulkitsija ja monipuolinen sekä karismaattinen laulaja.
Ulkonäkökin on hyvä,miehekäs ja persoonallinen: valloittava hymy (söpöt hymykuopat), siististi leikatut tummat hiukset ( tykkään tumma hiuksisista miehistä) , punaiset posket(suloista), rintakarvoja, pulisongit ( rakastan pulisonkeja ja rintakarvoja), on pitkä ja ryhdikäs, ei ole mikään möhömaha, mutta ei mikään soppaluukaan, vaan just sopivan raamikas.
Tapsa on leuhka, ylimielinen, öykkärimäinen ja narsistinen sosiopaatti.
Koska sillä ei ole minkäänlaista lauluääntä luotu.
Ihan surkea ääni, näin on.
Tapsan lauluääni on mahtava!
variksen rääkymisestä
Tottakai on eriäviä mielipiteitä, sehän on päivänselvää. Eihän kaikki voi millään tykätä samasta laulajasta. Minullakin on ne tietyt artistit joista en tykkää . Musikkimakuja on niin valtavasti erillaisia ,että jokaisella on se oma suosikkilaulajansa. Tapsa on minun ykköslaulajani.
Hän on varmaan yks riistiriitaisemmista ellei jopa ristiriitaisin artisti Suomessa, just erityisesti persoonansa vuoksi.
Minusta Tapsa on aito ihminen. Ei teeskentele eikä mielistele ketään, vaan sanoo suoraan niinkuin ajattelee. Ja minun mielestä ainakin särmää pitää olla. Se tekee ihmisestä jotenkin mielenkiintoisemman.
Tapsan lauluäänestä tykkään aivan valtavasti. Se on niin upea ja taipuu monellaisiin erityylisiin lauluihin. Osaa ottaa yleisönsä ja tempaista mukaansa erillaisiin musiikin tunnelmiin.
Tapsassa on karismaa,tyyliä ja maskuliinisuutta. Hänen olemuksensa on huoliteltu ja siisti.
Jos käsityksesi ovat seuraavat:
* laulaja = tekotaiteellinen mahtipontinen ja variksen rääkymistä muistuttava ääni
* esiintymistaitoinen = itseään täynnä oleva ja täysin itsekriititön tekotaiteilija
* komea = variksenpelätintä muistuttava, seipäänniellyt mies
* hyvä ääninen = Idols kisan alkukarsinnoissa poispudotettu siankiljuntaa matkiva lahjattomuus
niin silloin, jos siis ymmärrät nuo käsitteet kuten edellä ajattelin Sinun ne ymmärtävän, niin silloin voin allekirjoittaa väitteesi siitä, että Tapsukka on Suomen paras "miksi-Sinä-häntä-nyt-ikinä-haluatkaan-kutsua".
Tapani on paras ! Söde, charmikas, upeaääninen laulaja sekä valovoimainen esiintyjä.
Sä olet kyllä aivan toivoton tapaus... Mä en ymmärrä minkätakia sun pitää tollasta räksyttämistä pitää ? Haluatko ihan tahallasi vaan aiheuttaa ihan paskan fiiliksen Tapsan faneille noilla jutuillasi ? Se on kyllä tullut jo aikapäiviä harvinaisen hyvin selväksi ,että inhoat Tapsaa.