Eli tarkoitus olisi muuttaa keuruulle tänä syksynä.Kannattaako?Mitkä ovat keuruun hyvät ja huonot puolet??Mites nämä asuinalueet?Mitkä ovat parhaita ja mitkä huonoja?Minkäslaiset palvelut on keuruulla??
Vastaukset 13
- muutat?
Kyllähän se vaikuttaa sopeutumiseen mistä päin Suomea olet aikeissa muuttaa ja kuinka isosta kaupungista? Oletko sosiaalinen, kaikennäköiseen kulkijaan tottunut ja ymmärrät pienten piirien tuoman ahdistuksen joidenkin elämään, josta toisetkin saavat osansa... Aiotko muuttaa keskustaan, kerros-/rivariin vai maalle?
Itse suosittelen maaseutua, harvoin kun keskustassa käy siitä selviää hyvin, mutta työttömänä keskustan kerrostalossa ei pitemmän päälle ole järkevä vaihtoehto, tuskin muissakaan Suomen kaupungeissa, ehkä jollekin sopii, ei ainakaan minulle. - Sielläkin
Asuu näitä punikkeja paljon.mutta nehän ovat tosi sosiaallisia.kun aikaa on seurustella omienkoirienkin kaa.Kävin juh.siellä ja suuri määrä oli mustalaisia?????
- on ihan hyvä
paikka asua. kyllä varmasti ollut mustalaisia jos juhannuksena käynyt ku on ne hihhulibileet isokirjassa.. muuten niitä ei kovin paljon asu. kiva paikka jos ei aina välitä kylän jutuista!
- http://jasen.suomi24.fi/sis...
ehdottomasti
- Anonyymi
Päivitystä! Muutitko Keuruulle? Meinasin täältä pk seudun lähettyviltä lähtiä kunhan on sen aika ja Keuruu se on vaan niin upee kaupunki
- Anonyymi
Keuruulta kannattaa muuttaa pois nopeesti, punikkien kyläpahanen.
- Anonyymi00007
👍😂
- Anonyymi00008
Vanhaan kysymykseen näkemykseni .Se riippuu täysin luonteesta. Jos olet utelias ja tykkäät haukkua ja puuttua muiden asioihin niin sovit joukkoon. Jos kunnioita omaa sekä muiden yksityisyyttä muuttaisin naapuri kuntiin.
- Anonyymi00009
Ei kannata ellei ole sukulaisia keuruulla jotka järjestävät töitä. Nepotismi on keuruulainen tapa.
- Anonyymi00011
Kokoomus on työllisyystoimenpiteillä vienyt suomalaiset työttömyydessä Euroopan ykköseksi. Aivan maaginen suoritus reilussa kahdessa vuodessa. Hyvä Petteri! Todellinen johtajamme 🤣
- Anonyymi00010
Kyllä ja ei, kaunis järvipaikkakunta, mutta asukasluku laskee kuin lehmän häntä, eli palvelut katoamassa.
- Anonyymi00012
Ehkä silloin jos olet eläkeläinen. Jos olet työikäinen niin ei kannata.
- Anonyymi00013
Ei eläkeläisillekään ole helppo muuttaa, julkiset terveyspalvelut tod.näk loppuu tulevaisuudessa.ä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901663
- 861413
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..16935- 48929
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su43831Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.116679Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83666Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30651Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45597