Elikkä tänne vaan kehumaan omaa jätkäkamua maasta taivaaseen...Mikä hänessä on hyvää/mikä asia hänessä sai sinut kiintymään ja ihastumaan häneen kun näit ensi kertaa hänet...???
Keskustelu painottuu sekä ulkonäköön-että luonteen piirteisiin niin ei tule väärinkäsityksiä. Te joilla ei ole tällä hetkellä jätkäkamua,niin millainen olisi unelma siitä=) ???
Keskustelu painottuu sekä ulkonäköön-että luonteen piirteisiin niin ei tule väärinkäsityksiä. Te joilla ei ole tällä hetkellä jätkäkamua,niin millainen olisi unelma siitä=) ???
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hän on 20-vuotias
hänellä on ihana auto.
Mukavia kavereita
Tulee toimee myös minun kavereitten kanssa.
Ei juo eikä polta.
Söpö..lyhyet vaaleat hiukset,hoikka..
Hellä
Ei suutu helpolla
kunnioittaa
Siinähän niitä tuli
Mä nyt kerron yhest jätkäst johon mä ihastuin tosi paljon yli puol vuot sit, mut jota mä en voi saada.:)
No siis eka kerran mä huomasin sen, kun mä istuin koulun käytävällä ja se seisos siin edessä. Tai en mä sitä huomannu, vaan sen kengät!! Mä nauroin niitä ajatuksissani, koska ne oli sellaset upeet ruskeet kävelykengät ku kaikil muil jätkil oli lenkkarit.. Mä sit aattelin et tos jätkäs on tyyliä! Ja kun mä sit nostin katsettani ni mä näin sen aivan mahtavan hymyn! Upeempaa en oo nähny! (se siis nauroi jotain omiaan kavereittensa kans) Mut se oli/on kans jotenkin älyttömän hiljainen vaiks sil onkin kavereita paljon. Ja se oli se kolmas asia mikä vaikutti mun ihastumiseen.
Sit se vaihteli melkeest joka päivä niit kenkiään, ja sit sillon ku se piti melle äikäntunnilla esitelmän niin sil oli vanhat, rikkinäiset lenkkarit jalassa ja mä aattelin et mistäs nyt tuulee! :)Ja yleensäkkin se pukeutui/pukeutuu kauheen tyylikkäisiin vaatteisiin (esim. suoriin farkkuihin/housuihin missä sen hyvä ***** on fantastinen :p), vaikka sen hiukset on aina yhtä söpön sekasin.
Jups ja sit mä pidän siitä ettei se taida osata valehdella...Kun se kerran (yhen ainoan kerran) lintsas äärettömän tylsältä tunnilta,ja opettaja sit kysys et missäs olit sillon, niin sen vastaus oli niin täysin läpinäkyvä ettei mitään rajaa...
Ja sit mä viimiseks (ja pah! :)) pidän siitä kohteliaasta tavasta jolla se sanos ettei nyt tällä hetkellä kiinnosta...:)
Huhhuhhuijaa pitkä tuli mutta joka sana on totta! :)
huih ku henkkohtasia kyselet. no , tällainen henkilö on jo olemassa.
Vaaleat hiukset, pitkä, hoikka,urheilullinen. Sixpack.. huomaavainen, huumorintajuinen,ystävällinen (piilovittuilija :) )
Nooh.. Sillä on täsmälleen samanlaiset silmät kun Elijah Woodilla, huomasin iteki vasta kun pari kertaa oltiin tavattu ja muutenki saan kaikilta kuulla että sun poikakaveris näyttää ihan Elijah Woodilta :P Teinien pulputusta yleensä ite en ees mikään fani oo ^^ Sellanen 17x cm hoikka, tummat lyhyet hiukset.. joskus ottaa vähän päähän toi yhdennäkösyys..
Mut se mihin oikeesti ihastuin oli luonne. Tulee toimeen aivan kaikkien kanssa, tosin sitten on niitä jotka on tosi hyviä kavereita ja niitä jotka vihaa tätä yli kaiken :P Mut sil on aivan mahtava huumorintaju :) ja se saa mut aina nauramaan. Ja mikä vielä parempaa: se ei koskaan suutu! Ite oon vähän kiukuttelija ja tempperamenttinen ja saan kohtauksia ihan pienimmistäki asioista ja se jaksaa kuunnella ne kaikki eikä koskaan hermostu.
Ja se hetki jollon oikeesti rakastuin siihen oli kun se luuli et olin pistämässä välejä poikki ja tuli meille, istu sohvalle mun huoneeseen ja alko itkemään.. :) ei tietenkään kiva että toinen itkee mutta kun se välitti oikeesti todella paljon.
Nyt yhdessä puoltoista vuotta, ja vieläki piristää ne "rakastan rakastan rakastan sua" -puhelut joita tulee aina kun vähinten odottaa ;) Ja kaikkein parasta oli kun kerran unissaan se mutisi että oon maailman kaunein nainen ^^
mun kulta on 17 vuotias pitkä, komee tumma ja tulinen nuorukainen.Rakastuin hänessä siihen että hän on kiltti ja mukava, sekä osaa rakastaa ja ottaa rakkautta vastaan..Minä en valihe kultaa ulkonäön perusteella, mutta ei sekään kullallani oo huono..Hän on komee..Tai ei ehkä komee, mielummin söpö..:)Mun pikku nalle..:)
Hän on paras jätkäkamu..:)
Mä olen 17v mies ja mun jätkäkamu on 40v ihana mies. Hän on niin hellä ja huomaavainen. Pikkasen pyöreä hän on, mutta se korostaa hänen miehisyyttään ihanasti. Olemme seurustelleen jo pari vuotta.
Mun poikaystävälläni (avopuolisollani) on samanlainen huumorintaju kuin mulla, hän on lapsi-ja eläinrakas, ymmärtäväinen ja ottaa mut huomioon joka asiassa.
Hän on fiksu ja tietää melkein aina kaiken, välillä ihan ärsyttää kun hän on joka asiassa oikeessa. Mut parempi niin kuin että olis tyhmä =)
Pystymme puhumaan ihan mistä asiasta tahansa, mitään ei tartte hävetä tai salailla. Se on todella mahtava juttu.
Poikaystäväni ei ole mustasukkainen minusta ja luottaa muhun täysin, mutta olen mä sen luottamuksen arvoinenkin. Mutta tietysti se pitää puolensa jos on tarvis ;)
Voin aina käpertyä poikaystäväni kainaloon. Hän lohduttaa mua jos mulla on murheita ja haluaa aina auttaa mua parhaansa mukaan.
Kun poikaystäväni suuttuu, hän leppyy nopeasti ja tarvittaessa pyytää minulta suloisesti anteeksi.
Ulkonäöltään hän on tosi söpö. Tummat hiukset, tummat silmät. Ei kauheesti mua pidempi, mut ei tarviikaan olla. Ja SE on just täydellisen kokonen ja toimii täydellisesti ;)
Poikaystäväni sanoo todella usein ne kolme kauneinta sanaa mitä rakkaalleen voi sanoa. Ja viime viikolla hän sanoi mulle: "Kai sä tiedät että mä palvon sua?". Voiko enää ihanemmin sanoa naiselleen? =)
19 vuotias
rikas
mukava
ei pelkästään seksin perässä
omistaa hienon auton
asuu lähellä
huumorintajuinen
lihaksikas
vaaleatukkanen
hyvä suutelemaan
olihan siinä jo muutama. kyllä niitä varmaan keksis enemmänki... ;)
Tommosen mäkin haluisin! Mut ei sen tarvis olla hyvä suutelemaan, riittävästi rahaa vaan ni kyllä mä voisin osa-aika homoksi ryhtyä.
edes olis sellanen!
oletko kenties tiina heiskanen jussi ahon yläasteelta IISALMESTA?
sopisit täydellisesti tuohon kuvaukseen...