kuinka

voi tulla raskausoireita kun tulee raskaaksi? Esim. pahoinvointia tai hajuherkkyyttä? Mulla on menkat kohta 2 viikkoa myöhässä ja huomaan että jotkut hajut ovat vastenmielisiä ja pahoinvointiakin on hieman ollut varsinkin illalla. Mutta toisaalta vatsa on kipeä, ihan kuin menkat olisivat alkamassa :(
1416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jo ennen kuin menkat oli myohassa, mulla oli kaikenlaisia oireita. En osannut aatella etta oon raskaana, mutta sitten kun tein testin heti kun menkkoja ei alkanut kuulua, ymmarsin yskan. Vasymysta, jomotusta, mielialojen vaihtelua, rinnat tosi kipeat, hajuaisti teravoitynyt jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikaisin kirjoitti:

voi tulla raskausoireita kun tulee raskaaksi? Esim. pahoinvointia tai hajuherkkyyttä? Mulla on menkat kohta 2 viikkoa myöhässä ja huomaan että jotkut hajut ovat vastenmielisiä ja pahoinvointiakin on hieman ollut varsinkin illalla. Mutta toisaalta vatsa on kipeä, ihan kuin menkat olisivat alkamassa :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu