KADONNUT!

mustavalkoinen, sekarotuinen leikkaamaton narttukoira katosi ulvilan Saarenluodosta kirkon takaa. Kaikki vihjeet todella tervetulleita!!!!! puh 040 8323 353
82237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ns. yöjalassa. Maaliskuuhan on tuossa paikassa.

Äänestä

Kannattaa soittaa ja kysyä Porin ja Ulvilan rankkureilta,ja mikä ettei muistakin lähikunnista, sekä poliisilaitokselta onko heille ilmoitettu tietoa irrallaan olevasta koirasta.
Karkureihin näytitkin jo laittaneen ilmoituksen.Lemmikkipalstojen karkulaisiin kannattaa laittaa myös ilmoitus ellet vielä ole laittanut.
Toivotaan että koirasi löytyy.

Äänestä
  • olen soittanut läpi satakunnan, pirkanmaan ja varsinais-suomen löytöeläinpaikat, lehdissä on ilmotuksia pari, radiossa oli, ilmotuksia tietysti kannattaa levittää vielä lisää. Nyt kun koira oli ollut tasan viikon kateissa niin nähtiin kilsan päässä meiltä, sitten samana iltana jo nakkilassa, ja nakkilasta tuli maanantaina toinenkin havainto. Koiraa vaan ei saavutettu.

    Äänestä

  • khyllä kirjoitti:

    olen soittanut läpi satakunnan, pirkanmaan ja varsinais-suomen löytöeläinpaikat, lehdissä on ilmotuksia pari, radiossa oli, ilmotuksia tietysti kannattaa levittää vielä lisää. Nyt kun koira oli ollut tasan viikon kateissa niin nähtiin kilsan päässä meiltä, sitten samana iltana jo nakkilassa, ja nakkilasta tuli maanantaina toinenkin havainto. Koiraa vaan ei saavutettu.

    Onko koirastanne mitään uutta tietoa?
    Itse olen ulvilassa koiran kanssa lenkkeillessäni pitänyt paperilla tuota numeroanne mukana, josko koiruus tulisi vaikka vastaan, mutta en valitettavasti ole nähnyt

    Äänestä

  • koiraihminen26 kirjoitti:

    Onko koirastanne mitään uutta tietoa?
    Itse olen ulvilassa koiran kanssa lenkkeillessäni pitänyt paperilla tuota numeroanne mukana, josko koiruus tulisi vaikka vastaan, mutta en valitettavasti ole nähnyt

    On tullut jo useampia, tosin minulle soitetaan aina parin päivän viiveellä, eli koira on hengissä vielä, ehkä tulossa kotia kohti

    Äänestä

Ajoin autolla yli.

Äänestä
  • Ei toisen hädällä ja surulla saa leikkiä!

    Äänestä

  • ulvilallainen kirjoitti:

    Ei toisen hädällä ja surulla saa leikkiä!

    Ajoin yli, ja oli niin ruma koira että poltin sen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ULVILASTA kirjoitti:

mustavalkoinen, sekarotuinen leikkaamaton narttukoira katosi ulvilan Saarenluodosta kirkon takaa. Kaikki vihjeet todella tervetulleita!!!!! puh 040 8323 353

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu