suomessa asuu yksi saksalainen. Ja tämä on Roman Schatz.
Deutsches Forumilla on siis enintään yksi kävijä!
Omfg!
2
442
Vastaukset
- zvl-j<shdgh<
Tiesitkö että osa suomalaisista asuu ulkomailla? Sellaisille ihmisille tällaiset palstat ovat tärkeitä! Täällä ei ole monia paikkoja missä voisi tavata muita ulkosuomalaisia joten netti on hyödyllinen.
En myöskään ymmärrä että miksi pitää koittaa pilata muiden ilo.. Mutta kaippa joku saa siitä iloa jollain sairaalla tavalla.
Hyvää kesää kuitenkin!- Suomen rajojen ulkopuolella...
Suomessa asuu 5,2 miljoonaa suomalaista, Suomen rajojen ulkopuolella 1 miljoona suomalaista. Jos me kaikki ulkomailla asuvat suomalaiset käytäisiin äänestämässä ja äänestettäisiin samaa puoluetta, arvatkaapa miten Suomen eduskunnalle ja hallitukselle kävisi...!
Ulkosuomalaisparlamentissa mukana olleena tiedän, että saatiin sentään sysätyksi aikaan kaksoiskansalaisuus ja eläkkeille sama verotus kuin Suomessa asuvilla suomalaisilla on.
Mutta muuten, suomalaisten foorumeita on ainakin Saksassa pilvin pimein, ei tämä suinkaan ole ainoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1984008Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112553Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit302174Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801380Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861248- 481129
- 74996
- 56824
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu57824S24 Lieksa miksi on paikallinen entinen Kansallinen Kokoomus valtuutettu sali niin kallis?
Vailla alennuksia? gogo express joensuu kertakäynti 10 euroa avoinna 5-24. Miksi pitää Lieksassa tukea paikallista yritt71784