Kovin monella

Olevan aivan väärä kuva alkoholismista, eli moni luulee, että se on yhtäkuin: Mies/nainen, kengät, housut, takki ja pullo. Kannattaisi lukea alkoholismista enemmän esim seuraavasta linkistä.


http://www.juwanet.org/sosterv/alkoholi/alkoholismi_on.htm
2377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Seuraan itse 'virtahevon' kehitystä ja noin se todella menee. Hänen tilanteensa on nyt siinä pisteessä, että kyseessä on tuo myöhäinen rappeuttava vaihe. Olisi mennyt perjantaina katkaisuhoitoon, muttei päässyt. Ensi viikolla uusi yritys. Taitaa olla ensimmäinen kerta, kun itse myöntää, ettei itse enää hallitse juomista - tätä ennen 'hallitsi' (omasta mielestään).

Se näkymättömän 'rajan' ylitys tapahtui salakavalasti, ensin sitä ei ymmärtänyt, mitä oli tapahtunut - ei ole aiempaa kokemusta.
Onneksi ehti eläkkeelle, ei ole yhteiskunnan elätettävänä. Veroja on maksanut niinpaljon, että jotain vastinetta niille olisi nyt saatava.

Aika näyttää miten käy.

Taidan printata tuon tekstin ja antaa luettavaksi.

Äänestä

Kaikille alkoholisteille, mutta ennenkaikkea hänelle itselleen. Muuta tuo ei ole.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tuntuu kirjoitti:

Olevan aivan väärä kuva alkoholismista, eli moni luulee, että se on yhtäkuin: Mies/nainen, kengät, housut, takki ja pullo. Kannattaisi lukea alkoholismista enemmän esim seuraavasta linkistä.


http://www.juwanet.org/sosterv/alkoholi/alkoholismi_on.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu