Lasinpyyhin takkuilee w124

Lasinpyykijä takkuilee kaikilla nopeuksilla.Huomasin että etuikkunan alalista on noussut ylös kuskinpuolelta ja samalla nostanut pyyhkijän alapuolella olevaa kumia,eli vika johtunee tästä,mutta miten sen korjaan ? vienkö korjaamolle ,vai yritänkö itse ?
Auto on 300 D vm88
Tiedosta kiitollinen.
2343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pyyhkijän mekanismissa oleva edestakaisin liikkuva "systeemi" oli likaantunut,eli puhdistus ja öljyä päälle ,niin toimii kuin uusi.Ennen puhdistusta on päällä oleva suojamuovi otettava pois ,,lähti aika helposti,sitten rätillä ja öljyllä korjaustoimenpiteet.

Äänestä
  • Hyvin yleinen,pitikin mainita ,mutten ennänyt,omaani aikanaan laitoin suihkevaseliiniä,vaseliini pitempi kestoista,suihkepillillä hyvä laittaa,pilliä taivuttelee sopivasti.Toinen saman toimen piteen tarvitseva on lämmityslaitteen moottorin puslat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Esa kirjoitti:

Lasinpyykijä takkuilee kaikilla nopeuksilla.Huomasin että etuikkunan alalista on noussut ylös kuskinpuolelta ja samalla nostanut pyyhkijän alapuolella olevaa kumia,eli vika johtunee tästä,mutta miten sen korjaan ? vienkö korjaamolle ,vai yritänkö itse ?
Auto on 300 D vm88
Tiedosta kiitollinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu