onko

hyvää meikkivoidetta keksitty, mikä kosteuttaisi kuivaa ihoa. eli siis atoopikolle? vai pitääkö vain olla ilman? olisi niin kiva laittaa joskus edes vähän meikkivoidetta.
2253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Perushoitona rasvahapot kuntoon. Omega Rasvahappojen vallankumous.

Tarvitset rasvahappoja enemmän, kuin terveen ihmisen annoksia.

Sen lisäksi kyllä sitten alkaa sopimaan jo useammatkin voiteet.

Äänestä

Minulla toimii Lumenen Mix It Up ja Hydradrops. enemmän jos haluaa peittävyyttä, peitepuikko tai peitevoide paikallisesti. Puuteria myös ohuelti mutta vain siinä tapauksessa jos iho kiiltelee liikaa. Muista puhdistusmaito kosteuttava kasvovesi ja kosteusvoide joka aamu ja ilta. Naamio myös pari kertaa viikossa. Öljyjä sisäisesti joka päivä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitään kirjoitti:

hyvää meikkivoidetta keksitty, mikä kosteuttaisi kuivaa ihoa. eli siis atoopikolle? vai pitääkö vain olla ilman? olisi niin kiva laittaa joskus edes vähän meikkivoidetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu