wii surkee lasten

ps3 on sentää tehoja joten vain mielikuvitus on rajana pelienteossa..prossukin on jotai 100 kertaa tehokkaampi ja boxin noin 10 kertaa tehokkaampi,haha mä haluun kunnon graffaa ja superia nintento on paska tai ei paska mut lapsille suunnattu tehoton vittu kone
7508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Wiitä ei ole suunniteltu pelkästään lapsille.

Äänestä

Tähän mennessä mun Wiilläni on pelannut 8 aikuista ja 3 lasta... Ja enemmänkin aikusia on ilmoittanut kiinnostuksestaan, ei vaan ole kerennyt järjestämään...

Äänestä
  • et usko tuohon soopaan itsekään

    Äänestä

  • kiinni jäit! kirjoitti:

    et usko tuohon soopaan itsekään

    Minun ei tarvitse uskotella mitään. Wii kiinnostaa oikeasti aikusia ihmisiä enemmän kuin XBOX tai PS3, koska oikeasti aikuista ihmistä kiinnostaa vähän laaja-alaisempi liikkuminen kuin pelkkien peukaloiden heiluttelu sohvan pohjalta.

    Wiillä kun hauskaa voi pitää sekä pelatessa että odottaessa omaa vuoroaan, kun katsoo muiden pelaamista. Itsevarma aikuinen ei nolostu heiluessaan pelin vaatimalla tavalla.

    Epävarmat teinit on sitten asia erikseen. Ne luulevat edelleen, että peukaloiden liikuttelu sohvan pohjalta on jotenkin Coolia.

    Äänestä

vittu kone sanasta tuli mieleen, että wiille pystyis tekeen pornopelin helposti jossa kapulat on käsiä :D ja pystyy sitten vaikka A napista puristelee haluamaansa paikkaa.
ois paljon todenmukaisempaa kuin huom! pelkkien nappien painelu.

Äänestä

vais niin..et ole näköjään perehtynyt ps3 tehoihin kunnolla. Xbox360 pistää ruutuun parempaa graffaa kuin ps3. Tehoja kyllä ps3:ssa on pyörittää ruudulla paljon mutta pieni muisti määrä 256mb rajoittaa. xbox360 on 512mb joten se pystyy terävämpään grafiikkaan. Joten kumpi on parempi ps3 vai xbox360 niin todella vaikea valinta. Kumpi on tärkeämpää teräväkuva vai paljon systeemejä pyörimässä ruudulla?

Eikä wii mikään lasten kone ole.Se on suunniteltu että sillä voi pelata iästä riippumatta kuka vaan. Tietenkin tämmöiset jotka vaan ovat hulluja sotapelien esim. räiskintä pelit voivat pitää wii konsolia kesynä. Mutta se ei ole wiin tarkoitus.

Niin ja näkeehän sen koneesta muutenkin että ei sillä ole tarkoitettu mitään pornoa tai väkivaltaisia leffoja katsottavan. Wii näyttää esimerkkiä miten onnistutaan olemalla hyvä malli oikealla moraalille. =)

Äänestä

lue otsikko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


räkä!! kirjoitti:

ps3 on sentää tehoja joten vain mielikuvitus on rajana pelienteossa..prossukin on jotai 100 kertaa tehokkaampi ja boxin noin 10 kertaa tehokkaampi,haha mä haluun kunnon graffaa ja superia nintento on paska tai ei paska mut lapsille suunnattu tehoton vittu kone

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu