Miksi Mobilisti- ja jenkkiporukka on niin sisäsiittoista.
Joskus käväisin Noissa Swapmeet-kokoontumisessa.
Oli niin pellen tuntuista jengiä, että alkoi vituttaa.
Kaikki on myynnissä, kunhan et kysy mitään vaikeeta ja oot kaverin tuttu tai tunnet jonkun tosi kovan jätkän.
Joskus käväisin Noissa Swapmeet-kokoontumisessa.
Oli niin pellen tuntuista jengiä, että alkoi vituttaa.
Kaikki on myynnissä, kunhan et kysy mitään vaikeeta ja oot kaverin tuttu tai tunnet jonkun tosi kovan jätkän.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kutsuvieraana kääpiöautoklubin tilaisuudessa.
Olivat kyllä sen jäsenetkin kääpiöitä henkisiltä kyvyiltään, en totisesti paremmin sano! Oli samaan aikaan toinenkin porukka siellä vierailulla ja vaikutti yhtä pimeältä.
Vai onko tällainen muutenkin yleistä Helsingin seudulla? Ulkoiset puitteet eli tilat kyllä oli mahtavat, mutta se jengi, se jengi...!
Eläytyvät tapahtumissaan niin täysin roolipeliinsä kaiken oheissälän ja rekvisiitan tuella etteivät muuta näe tai kuule.Harmittomia joten suotakoon se heille.
täytyy olla nahkaliivi ja riittävästi tatuointeja.
mulle kävi samoin. olin ostamassa Cevyn konetta
(jonka ostin Saabin nokalle, muutettu takapotkuriksi). poika sanoi ota takki pois.
otin, sitten oli "piirrellyt kädet" näkyvissä ja kauppa lähti heti toimimaan. ja kauppa tuli.
ensin kirjahyllyn kokoiset äijät tuuppi syrjään.
tavalla "mes nyt siittä"...............
Raiskattuja pakkelikasoja kattomassa ?
Pohjoisessa Kemi-Tornio aluella kummempaa touhua ole kyllä on niin sisäänpäin lämpiävää jengiä että voi p.. Ite harrastan vanhoja euroautoja ei mitään jakoa mennä edes keskustelemaan jenkkiporukan kanssa. Työpaikalla ykskin jenkkitominnassa mukana aktiivisesti, niin ei alennu keskustelemaan rahvaan kanssa, edes jokapäiväisistä asioista, pelkää varmaan että kääntyy puheet autoihin ja kun en satu omistamaan dodgea, bel airia tms.
On tosin heissäkin hyviä tyyppejä, mutta ovatkin siirtyneet europeleistä jenkkeihin.