Keskusboxi-puolue

Mikä puolue lupaisi niin järkevän jutun mahdollistamisen, että mm. kaapelitaloyhtiöt saisivat laittaa yhteisen eli tämän keskusboxin? Ruotsissahan se on mahdollista ja perustelut kiellolle Suomessa ovat hatarat eivätkä oikein käy järkeen.
5319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikös se olisi epätasa-arvoista antennitalouksia kohtaan, että kaapeliverkoissa saataisiin katsoa analogisesti keskusboksien avulla samalla kun antenniverkko pakotetaan päivittämään laitteensa?

Äänestä
  • tasa-arvoa edistä se, että hankitaan turhaa tavaraa! Moni muukaan asia ei valitettavasti ole tasa-arvoista tässä yhteiskunnassa:

    Äänestä

  • se, että suomenkielisillä on PAKKORUOTSI.

    Pakkoruotsi on vain tasa-arvon vuoksi, koska ruotsinkieliset joutuvat opiskelemaan suomea.

    Pakkoruotsi saa aikaan sen, että suomenkieliset eivät saa etulyöntiasemaa opiskelemalla ruotsin sijaan jotakin maailmankieltä.

    Äänestä

Kuulostaa ihan kepun hommilta. Tiedustele puoluetoimistosta heidän kantaansa.

Terveisin, digi diki!

Äänestä

Onkohan tämä oikea paikka markkinoida edustamasi firman tuotetta ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kikada kirjoitti:

Mikä puolue lupaisi niin järkevän jutun mahdollistamisen, että mm. kaapelitaloyhtiöt saisivat laittaa yhteisen eli tämän keskusboxin? Ruotsissahan se on mahdollista ja perustelut kiellolle Suomessa ovat hatarat eivätkä oikein käy järkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu