Äänestäkää UUSIA!

Ny, jos koskaan voitte vaikuttaa, jos haluatte OPINTOTUEN, ASUMISLISÄN,ELÄKELÄISTEN, KÖYHIEN JNE...OLOIHIN PARANNUSTA..UNOHTAKAA ENTISET KANSANEDUSTAJAT..TEHKÄÄ MUUTOS!
KITOS!
8691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Laura Ritaa nuorta opiskeljaa Lappeenrannasta. Perussuomalaiset ovat ainoa puolue, jonka ohjelmassa on opiskelijoiden aseman parantaminen. Hyvä ehdokas.Veitsen terävät mielipiteet, moraali korkealla tasolla. Hänellä on myöskin selkeät, järkevät visiot tulevaisuuteen. Ääni HÄNELLE.

Äänestä
  • Kyllä muutkin ajavat Opiskelijoiden&kansalaisten etua, etenkin nuo Itsenäisyys rintaman miehet.
    Kannatan..Hyviä hemmoja kaikki.

    Äänestä

Kaikille pitäisi antaa, rahaa rahaa ja rahaa. Ei nämä rahan ruikuttajat koskaan ajattele sitä mistä se raha sitten otetaan.

Niin että mistäs otetaan? Työssäkäyviltä, jotka murtuvat eläkepommin maksamisen alle lähitulevaisuudessa? Vai autoilijoilta? Eihän suomessa autoa tarvi kuin rikkaat.

Vai otetaanko suoraan rikkailta? Jos on jollekin jotain kertynyt niin otetaan se pois ja annetaan köyhille? Pohjois-korean mallihan voisi toimia!

Äänestä

Olen lueslellut näitä palstoja ja huomannut sellaisen asian ettei ketään kiinnosta MISTÄ RAHAT kaikenlaisiin korotuksiin. Kun opintotukia, asumistukia ymm nostetaan niin jotain muuta VEROA pitää nostaa samanverran. Onko järkeä siirtää rahaa taskusta toiseen. Niin tietysti ne jotka eivät ole ikinä töitä tehneet nehän tästä hyötyvät.

Äänestä
  • Rahaa saa pankista, kun käy pyytämässä. Eikös se näin mene? Ja rahaa saa myös pankin seinästä, kun sinne työntää kortin. T:sirkeäsilmäinen piltti.

    Äänestä

Paitsi, että yksi kansanedustja ei voi muuttaa mitään, Halmekkin edellisellä kierroksella lupasi sitä, sun tätä ja saikin aikamoisen äänivyöryn, mutta mihin jäi lupaukset, ei sen puoleen varmaan yritti täyttää lupauksensa, mutta hyvin äkkiä varmaankin huomasi, että siellä ei oikein sooloilla voi. Eduskuntaan pitäisi saada joka puolueeseen mahdollisimman paljon uusia kasvoja.

Äänestä
  • vaikka kaikki 200 kansanedustajaa vaihtuisi kerralla niin jostakin se raha on menoihin löydyttävä.
    Pitäisi keskittyä olennaiseen eikä kasvattaa infraa liikaa niin voisi opiskelijoillekin tulla jokunen ropo lisää liksaa.
    Ennen otettiin opintolainaa jos ei kesäduunien ansiot piisanneet.

    Äänestä

  • mistä rahat? kirjoitti:

    vaikka kaikki 200 kansanedustajaa vaihtuisi kerralla niin jostakin se raha on menoihin löydyttävä.
    Pitäisi keskittyä olennaiseen eikä kasvattaa infraa liikaa niin voisi opiskelijoillekin tulla jokunen ropo lisää liksaa.
    Ennen otettiin opintolainaa jos ei kesäduunien ansiot piisanneet.

    Rahat miten?
    EU.SSA ei ole, kuin yksi hyvä asia, ei tarvitse vaihtaa valuuttaa, matkalle lähtiessä.
    TÄSTÄ alkaa sitten kysymys? mihin tarvitsemme, tuota GLOBALISAATION kehtoa!
    Jos voisimme käyttää kotimaassamme sen rahan, mikä MAKSETAAN EU:HERROILLE, KYLLÄ! HERROILLE!
    heidän hyvinvointiin kokoontumisiin matkoihin jne.
    "Silmälumetta" koko eu:touhu, direktiiviä dirketiivin perään, voi suomalaiset teitä....
    Ottakaa sieltä ne rahat, kiitos KEPU&DEMARIT&KOKOOMUS!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhä opiskelija kirjoitti:

Ny, jos koskaan voitte vaikuttaa, jos haluatte OPINTOTUEN, ASUMISLISÄN,ELÄKELÄISTEN, KÖYHIEN JNE...OLOIHIN PARANNUSTA..UNOHTAKAA ENTISET KANSANEDUSTAJAT..TEHKÄÄ MUUTOS!
KITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu