kallubb:

Mitä mieltä ootte tuosta susanin saamasta julkisuudesta? Eikä ala mennä jo yli?
4383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

SUOMESSA EI OLE TODELLISTA SANANVAPAUTTA JULKISUUDESSA!!!!!!!!!!!!!!!
PIENI TYÖSSÄKÄYVÄ IHMINEN ON KURJUUSLOUKUSSA

Äänestä

on siinä Matilal naiset; toinen ottaa eron kun ei pidä julkisuudesta pääministerin puolisona ja toinen ei tyttiksenä muka. Kumpikin sitten pyrkii omin avuin kuitenkin parrasvaloihin omia reittejään..

Kuronen on kiipijä! Siinä se eikä siihen ole lisättävää. Jos muutamassa kuukaudessa seukatessa tuntee olevansa jo morsian niin siitä vaan. Säälin lähinnä hänen lähipiiriään ja häntäkin kun aikanaan tajuaa minkä pellen on itsestään tehnyt. Toisaalta joku pyrkii julkkikseksi teettämällä isot tissit ja toinen tuolla tapaa, mikäs minä olen tuomitsemaan kumpaakaan?

En siis periaatteessa lue yhtään juttua ko henkilöstä enkä ainakaan kirjaan koske. Lööpit tulee tsekattua ajoittain ja esim uutisissa kirjan julkistaminen oli jo aika kornia sillä eihän siellä kerrota oikeiden kirjailijoiden kunnollisista tekeleistäkään koskaan..

Mitenhän rouvan pitopalvelulla menee? Sitäkään en tilaisi koskaan sillä siinähän voi päätyä itse kirjaan; elämäni piikana..

Äänestä

Varmasti meillämonilla on samoja ongelmia, ollaan tultu jätetyiksi, mutta harvapa se kirjaa alkaa siitäkirjottaa tai noin raaasti mollaamaan jättäjää. Vikaa oli varmaan molemmissa.
Itse se nainen on aiheuttanut suuremman osan julkisuudesta.

Äänestä

nykypäivänä ihmiset pääsevätkin julkisuuteen.keinoja on...itse en edes enää viitsi ostella lehtiä kun kurosen naama tulee esiin yli puolella lehtien sivuista.älytöntä rahastaa toisilla ihmisillä ja hakea julkisuutta tuolla tavalla.mielestäni tyhmä akka ja kenenkään ei pitäisi kiinnostua sen jutuista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä mieltä lynkkauksesta? kirjoitti:

Mitä mieltä ootte tuosta susanin saamasta julkisuudesta? Eikä ala mennä jo yli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu