Raitis maanantai päivä tänään.
Maanantai 26.2.2007
18
784
Vastaukset
- aahoohoo
pieni nykäys parempaan ja tyynempään suuntaan: huomasin ettei minuu jännitä yhtään täksi päiväksi luvattu puh.soitto mahdollisesta työpaikasta. Aika yksinkertastahan se onkin - jos en siihen pääse niin se ei oo minua varten ja jos pääsen niin sitte menen.
Ja tänään en rupee ryypiskelemään kun menen illalla naistenryhmään syömään erään ryhmäläisen 12-vuotisraittiuskakkua. Oon yrittäny telepatian avulla huhuilla sille ihmiselle että mättää runsaalla kädellä mansikoita ja kermavaahtoo siihen kakkuun, täytteenä vois olla sitruunarahkaa. Saas nähä onnistuuko. - åpoi
alakaa nestorin onnituksella ja muutenki näyttäs tulevan soma päivä
mikäpä sen pilais ku en ota viinaakaan Ja raitista sellaista, ilman tutinoita ja vapinoita sain herätä tähän aamuun, raitis maanantai!
- Cettuz!
Lauhtuu, ei muuta, raittiina meinasunohtua. jaa myöskin tullut oltua savuttomana 9-viikkoa. joten asenne kysymys?
- aahoohoo
Cettuz! kirjoitti:
Lauhtuu, ei muuta, raittiina meinasunohtua. jaa myöskin tullut oltua savuttomana 9-viikkoa. joten asenne kysymys?
enää yhtään pahetta jäljellä? Älä sano että jäätelön syönti sillä sehän on hyve.
- Cet!
aahoohoo kirjoitti:
enää yhtään pahetta jäljellä? Älä sano että jäätelön syönti sillä sehän on hyve.
Kahvi? ja pitkästä aikaa tee earlygray, sitä lipittelin tupakankorvikkeeksi, kun tuli se tekemis hommeli pintaan.
- aahoohoo
Cet! kirjoitti:
Kahvi? ja pitkästä aikaa tee earlygray, sitä lipittelin tupakankorvikkeeksi, kun tuli se tekemis hommeli pintaan.
Early Greytä ja sitruunanviipale siinä lillumassa.
- raitistelijasuotuulia
tasapuolisesti kaikille raittiutta. Mie raitistelen tänään.
Tää maanantai raittiina!
- aahoohoo
Oon liian vanha.
...kele sentään. Vähän aikaa itketti, jurppi ja likimain v.tutti ennen ku helpotti.
"etiäppäin" sano mummo kun ei siihen työhön päässy. Huomenna on uus haastattelu.- aahoohoo
tulla hyväksytyks - siitä tuo pillittely.
Aamulla jo sain tietää tuosta huomisen haastattelusta ja pitäisinkin sitä työtä itelleni sopivampana mutta niin vaan tuli se pettymyksen vilahdus - aika nopeesti ohimenevä.
Tyytyväinen oon koska älysin miksi se tuli.
Ei, nyt pitää ruveta tälläytymään juhliin. Mä kyllä kerron myöhemmin millanen se kakku oli.
- ext
Raitis on ollu maanantai tähän asti ja on loppuunki saakka. Hiihtämmään en ehtiny vaikka ilima oli tosi komia. Joskus pittää pakertaa näitä kotihommiaki, valitettavasti. Tai onhan se kiva siivota kun ei ennään tartte ottaa siivoussiideriä :-)
- Blood_Money
päivä
juopoteltua tänään.
- veska58
yksi selvä päivä siirtyy muistoihin.Eipä tuota
ennen muistanu aamulla edellisestä päivästä yh-
tikäs mitään.Heti aamulla ku piti alottaa uus
juominen.Hyvää yötä! - karbidi
ja onnee duuninhaussa! Siitä eillisestä Mahjong-hommelista sen verran, ettei ylikuntoon joutumisest oo pelkoo, ku meikäläisest puhutaan. Se kyl on mahollista, et ku tuntuu noita harmaita pieniä soluja olevan nupissa niin pikkiriikkisen vaan, et ne voi stressaantuu liiaks!
No pysyyhä siin ainaskii raittiina, ku ei oo mieltä päissään semmost peli pelailla! - Nyrraitis
vielä puol tuntia ja voi tämänkin päivän varustaa merkinnällä "ei viinoo ei votkoo"
- karbidi
numeromurhan? Mää ainaskii. Nyt äkkii syrjälleen, herätys 05.15!
Öitä porukoille!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt314143Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.462165Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471345- 841197
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381138Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251116Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501061Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161945Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175879- 57855