Tietääkö kukaan jotain muuta merkkikorjaamoa pääkaupunkiseudulla jonne voisi Citroen Xsaran viedä huoltoon. Veholle ei kiitos, huono palvelu ja ilmeisesti aika kovat hinnat. Eli jos jollain olis hyviä kokemuksia jostain huoltoliikkeestä niin kiitollisena ottaisin vinkkejä vastaan.
Citikan huolto pääkaupunkiseudulla
Olachka
61852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vantaan autokorjaamoa, sijaitsee tosin nykyään Hgin puolella Heikinlaaksossa.
Edellistä ja nykyistä kärryäni olen siellä käyttänyt.
Rekara Herttoniemessä
Olen asioinut kahden autoni kanssa Rekaralla ja saanut hyvää ja asiantuntevaa palvelua kohtuuhintaan. Lisäksi heille pääsee useimmiten jonottamatta pitkiä aikoja. Ja yksi hyvä puoli vielä, Siilitien metroasema on lähellä.
Ok, kiitoksia vaan. Pitänee tuota Rekaraa kokeilla tässä kun huolto tulee ajankohtaiseksi lähiaikoina.
Herttoniemessä Sahaajankadulla parinsadan metrin päässä Vehosta on Rekara Oy, joka on huoltanut Citroeneja vuosia jollei vuosikymmeniä. Paikka ei ole komeudella pilattu mutta toimii.
Kiitokset vaan vinkeistä, käytin autoa Rekarassa ja palvelu oli aivan eri luokkaa Vehon kanssa.
Sinne vien citikan jatkossakin.