Miten saada vihreät läiskät lasista

Heip!
Akvaarion lasiin on tullut vihreitä läiskiä (ihan kuin joku olisi spreijannut). Läiskät eivät lähde raaputtamalla ovat tosi sitkeässä. Onko ne jotain levää?
3286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä se levää on.
Ohnan se sisäpuolella? =D
Itse raappaan lasit jonkun vanhan pankkikortin- tai luottokortin avulla ja hyvin lähtee.

Minkäs kokoinen allas sulla on ja mitä kivaa kalastoa sieltä löytyy? :)

Äänestä
  • Allas on 195l
    siellä on Kultalevänuoliainen, Plätyjä, mustamolleja, "Täpläimumonni" ja korumonnisia.

    Tuollaisia kivoja sieltä siis löytyy...

    Äänestä

Eli niinkuin Rihma tuossa neuvoi eli VISA VINKUUN VAAN ;OD

Vanhalla suodatinmaton palasellakin voi kokeilla rapsuttaa mutta itse raapustelin just tosta pikkuakvasta noita kyseisiä "vihreitä palloja" tuolla vanhalla pankkikortilla,ja hyvin lähti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bodytro kirjoitti:

Heip!
Akvaarion lasiin on tullut vihreitä läiskiä (ihan kuin joku olisi spreijannut). Läiskät eivät lähde raaputtamalla ovat tosi sitkeässä. Onko ne jotain levää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu