Pitoteippi irti vaatteesta???

Anni

Hei!

Onko kellään muulla käynyt samoin? Sisko lähmäsi talvitakkinsa mun suksen pohjiin ja komeestihan siitä tuli jäljet takkiin eikä lähtenyt pesukoneessa pois.

Eli tietääkö joku miten pitoteipin saa vaatteista irti???

Kaipaa apua!!

4

763

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omo info

      Tai soittaa omo inffoon

    • liuottaa.

      Lakkabensiini eli mineraalitärpätti myös. Puutärpättiä älä kokeile, se on aivan eri ainetta.

    • Tepi 46

      Itse kokeilisin näin. Tahran päälle huokoista paperia esim,käsipyyhe. Silitysraudalla lämpöä painetaan paperin avulla voiteeseen jolloi se imeytyy papruun.tarvittaessa toista puhtaalla paperilla sama temppu.Näin se pitoteippi -liisteritkin imetään pois suksen pohjasta.

    • Testaaja Leena

      saa irti kankaasta vain puukolla!
      Suksista se lähtee parhaiten tärpätillä. Voiteenpoistoaineet ovat p-tä. Tärpätiä teipinpäälle, sitten vähän vessapaperia suojaksi ja kuumalla raudlla lämmitetään.. Tärpätin öljy kuumenee yli 150 asteeseen ja teippi lähtee hujauksessa yhdellä tyrkkäisyllä.
      Voiteenpoistoaineet haihtuvat jo alle 100 asteen eikä niilä muutenkaan tee muuta kuin sotkee paikat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      8403
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      66
      4674
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      4353
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3952
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      35
      3493
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3470
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3368
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      3133
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2871
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2634
    Aihe