Onko kellään muulla merkkejä siitepölyoireista? Ihmettelen tässä oonko saanut jonkunlaisen flunssan kun nenä on aivan tukossa ja kurkku käheä. Eurooppalaisten siitepölysivujen mukaan lepän siitepölyä saattaa olla ilmassa pieniä määriä jo helmi-maaliskuun vaihteessa näilläkin leveysasteilla.
Koska leppä alkaa?
6
945
Vastaukset
- pahasti allerginen
lepälle ja en oo saanut vielä mitään oireita. Asun Espoossa.
- varmaan allergia
kun alkaa samat oireet joka kevät näihin aikoihin ja yököttää myös samalla.
- siili nuhanen
lepaän pölyt, mulla kans tuntuu silmissä ja nenässä, asun hesassa. osa on kaukokulkeumaa esim virosta. ei muuta ku silmätipat, nenäsuihke ja antihist. peliin!
- allerginen myös
Lepän merkkejä nyt Porissa 28.2.2007, silmiä kutisee ja niistätyttää.
- kevättä rinnassa
mulla ollut pitkittynyttä flunssaa, mutta luulen, että tää ei enää ole sitä. tuntuu kuin ei sais ilmaa ihan täysin mitoin... kehkoputkissa tuntuu jotenkin raskaalta ja painavalta. näin se mulla oireilee...siis henki pihisee:( silmiin ja nenään ei se juuri vaikuta.
- kurkkukipuinen
Asun Vaasan korkeudella 100km:n päässä rannikosta ja minulla on jo viikon verran ollut ihan selviä allergiaoireita. Lääkärikirjoitti nenäsumutetta joka sitten auttaa tuolla nielussakin. Nämä ovat vielä tosi lieviä oireita mutta silti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522724687Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään963507Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka252796Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv672350Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?992225TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain921509Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281319- 411316
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli741276- 67926