Aika kätewä fillari löytyi, onko kukaan testannu ?
http://www.youtube.com/watch?v=AOadFVB9JVU
Kompakti polkupyörä veneeseen?
7
4474
Vastaukset
- n.n.
Liian pienet pyörät muualle kuin lentoasemalle sisätiloihin ilman matkatavaroita.
- kätevä,
Kyllähän rullaluistimillakin pienipyöräisinä pärjää kunhan ei sorateille mene. Parempi olisi vähän isompi pyörä edes edessä mutta sitten paketin kokokin kasvaa.
- Henry Morgan
Liian pienet pyörät. Kyllä vähintään 20 tuumaiset pitää olla polkupyörissä, muut kelpaa potkulautoihin ja rullaluistimiin.
Eräs gasti meinasi ottaa ensi kesänä yksipyöräisen mukaan paattiin, saa nähdä toteutuuko? - ylitse muiden
Taittopyöriä on pilvin pimein, mutta "asiaan perehtyneissä piireissä" vallitsee aika laaja yksimielisyys siitä, että ajettavuuden ja kokoontaitettavuuden ylivoimaisesti paras yhdistelmä on Brompton.
http://www.bromptonbicycle.co.uk/ - monien joukossa...
Eiköhän kannata viileästi harkita onko kokoonpantavalle fillarille todellista tarvetta veneessä. Nykyisin satamissa alkaa olla fillarivuokraamoita, josta saa täysikokoisia pyöriä. Kokoonpantavan hinnalla saa täysikokoisia pyöriä vuokrattua moneksi kesäksi! Kokeilkaa vuokrausta ja verratkaa ajamista pienipyöräiseen kokoonpantavaan.
Tietysti, jos veneessä on ylimääräistä tilaa ja budjetti sallii.... - vaihtoehto
Tällaisia menee kaksi samaan tilaan kuin yksi taitettava:
http://www.unicycle.uk.com/shop/shopdisplayproduct.asp?catalogid=91 - Pirkkala.
Tässä on ratkaisu jota itse ajattelin kokeilla. Kyllä pyörä veneessä pitää olla.
http://www.youtube.com/watch?v=6CdPfvFSdoM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 692713
- 632654
- 681792
- 241617
- 201550
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91480- 151392
- 381233
- 401203
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81197