no!eilisestä jo odottanut!kaivakaa jostain sellainen!ja maa on suomi ja vuosi 2007!no faktaa tulemaan!eikö löydy?korkokin tulee nousemaan yli 0,25% mutta senkin kirjoitti vain joku osuuspankki yhtymän pääekonomisti!voi teitä torvia!
missä viipyy uutinen,
linkki hintojen noususta?
8617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tilastokeskukselta asuntojen hinnoista tulee 30.4.2007 ja sen on 2007/q1 tilasto. Ennen sitä ei tule mitään talastollisesti luotettavia lukuja. Ei nousua eikä laskua.
Ja tämä ei ollut kannanotto siihen että onko tuleva julkaistus plus vai miinismerkkinen.
en tiedä minäkään.sen näkee sitten.uutiset eivät kyllä järin hyvää kerro.
sillä statin tilastot muodostetaan velattomista myyntihinnoista -> on siis liki täysi mahdottomuus että hinnat kääntyvät tuon mukaan laskuun sillä kerrostalo osakkeisiin tehdään sitä tahtia isoja remontteja ettei velaton myyntihinta yksinkertaisesti voi kääntyä alaspäin.
Lasku olisi mahdollista ainoastaan silloin jos kyseisellä ajanjaksolla myytäisiin enemmistönä remontoimattomia vanhoja kohteita ja edellisellä vertailu jaksolla olisi myyty normaaliin tahtiin remontoituja ja remontoimattomia sekaisin. Q tasolla näin voi paikallisesti käydä, mutta vuositasolla ei kun tiedetään minkä ikäisistä asunnoista Suomen asuntokanta koostuu, mikä niiden remonttitarve on ja tulee olemaan!
vuodessa.
Jo useamman vuoden ne ovat kertoneet asuntojen hintojen noususta.
Eli neljänä päivänä 365:stä päivästä on tullut nousutietoa, varmaan jo kymmenenä peräkkäisenä vuotena.
Muut päivät ovatkin olleet sitten perinteisesti pyhitettyinä rommaukselle ja yksinkertaisille turhassa toivossa eläville alemman sosiaaliluokan tyhjäntoimittajille.
jokainen ostamaan nyt kun nousu jatkuu!vai jatkuuko?niitä tulee kirjoittajalla ei kyllä järin hyvin mene!on erittäin törkeää,epämoraalista,ym kirjoittaa tuohon sävyyn!olisiko kannattanut ottaa tuki opetusta sivistyneestä maailmasta?täysin käsittämätöntä arvostelua!mutta olet ihminen ilman virheitä,ainakin omasta mielestäsi!muiden mielestä vain idiootti kirjoittaa tuollaista!
Näinhän se menikin. Hinnat kääntyy syksyllä laskuun ja siitäpitäen ne vain laskevat ikuisesti. Pitäisi vain tietää minä syksynä, nimim. jo 10 vuotta odotellut.
pelasin jalka palloa kun oli tuki opetusta äidin kielestä.sen sijaan olin tarkaavainen talous tieteen oppi tunneilla,
http://www.suomenpankki.fi/Stats/default.aspx?r=/tilastot/markkina-_ja_hallinnolliset_korot/euriborkorot_pv_chrt_fi
1kk euribori ainakin näyttäisi valmistautuvan maaliskuussa koronnousuun, pidemmissä koroissahan tuo alkaa olla jo huomioituna.