Eli en tosiaan tiedä noita pokeribonuksien lunastamis juttuja, kun esimerkiksi unibetilla tarvitaan VIP pisteitä pelaamalla rake käsiä ja mitähän ne tarkalleen ottaen on?
Tyhmälle apua!
....
2293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Peliyhtiön antama bonus on raha jota vastaan asiakkaan tulee täyttää tiettyjä ehtoja. Yleensä asiakkaan pelitilillä on oma bonus-osio, josta rahaa realisoituu pelitilille tietyn kokoisissa erissä tai sitten koko summa kerralla kun bonus-ehdot ovat täyttyneet. Muutamat peliyhtiöt (esim. Pacific Poker) antavat bonus-rahan heti pelaajan käytettäväksi
Raka-kädellä tarkoitetaan jakoa, josta on otettu pelinjärjestäjän komissio eli rake. Tämä tarkoittaa käytännössä sitä että jokainen jako jossa jaetaan vähintään flop-kortit (kolme pöytäkorttia) luokitellaan reikatuksi jaoksi. Sinulle lasketaan jaosta rake-jako, jos sinulle on jaettu kortit kyseiseen jakoon. Sinun ei tarvitse siis välttämättä panostaa penniäkään reikatuiksi lasketuissa jaoissa.
Useat peliyhtiöt tarjoavat bonuksia joita vastaan pelaajan tulee kerätä erilaisia pisteitä. Kannattaa lukea peliyhtiön sivuilta heidän pisteidenjako perusteensa.
Hyvän käsityksen eri yhtiöiden bonuksista ja niiden realisoitumisnopeudesta löydät seuraavan linkin takaa:
http://www.pokerinaama.com/bonukset/index.php
Kannattaa myös muistaa pyytää luvattuja etuja asiakaspalvelulta. Joillakin saiteilla esim. kirjalahjat jotka on luvattu tietystä määrästä käsiä jäävät tulematta ellei pelaaja muistuta asiasta.