Eiköhän kansaan uppoaisi sellainen ohjelmaformaatti joka perustusi alituiseen parinvaihtoon. Tanssikisan voittaisi se joka onnistuu useimmin vaihtamaan paria suoran lähetyksen aikana. parinvaihtohan on synonyymi tanssitaidolle!
Tanssii eri parien kanssa
sinkkuhysteerikko
161823
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pakkomielle on paha asia. Estää ymmärryksen näköjään täysin.
Epäilemättä olet kokenut ja taitava tanssija vaikken koskaan ole sinua nähnytkään mutta yksi asia vähän silti askarruttaa; -ei ole pakko vastata jos et halua.
Miksi lähes kaikki jotka ovat eri mieltä kanssasi, ovat "valehtelijoita", pakkomielteisiä" ja/tai "hoidon tarpeessa olevia"?
Jos hiukankaan oikeammin ja pidempään olisit tekstejäni lukenut, olisi huomannut, että nuo mainitsemasi nimitykset olen varannut niille, jotka asiattomasti hyökkäävät joko minua tai tuntemiani ihmisiä vastaan.
Koskaan he eivät myöskään ole oikeassa väittämissään asioissa, vaikka itse niin luulevat.
Kun he sitten moneen kertaan rautalangasta väännettyjen selvitystenkään jälkeen eivät asiaa tajua, on selvää, ettei heihin voi positiivisesti suhtautua.
Eivät he ole asiallisesti edes aikoneetkaan itse suhtautua, vaan ovat ihan joistakin muista syistä lähteneet liikkeelle.
Koska moni heistä on hyökännyt kimppuuni pusikoista vaihtuvilla nimimerkeillä suojautuneina jo kauan, en näe aiheelliseksi heitä terveiksi tai normaaleiksi katsoa. He nimittäin eivät todellakaan sitä ole.
On aika rohkea arvaus, että rekisteröimättömällä nikillä joku tietämistäsi henkilöistä kirjoittelisi, vaikkakin sanamuoto olisi tuttua!
Kirjoittelet paljon asiaa, mutta välillä myös asian vierestä...;-)
...mistä tuossa vastauksessani näet väitteen, että tuntemistani henkilöistä joku olisi asialla. Tosin mikään ei myöskään todista päinvastaista. (Kirjoitusten sisällöstä selviää hyvin, että moni kirjoittaja tuntee minut muutenkin kuin vain tämän palstan kautta. Varsinkin vanhimmissa on tarkkojakin, vaikkakin vääristeltyjä, kuvauksia herjojen ja suoranaisten solvausten tueksi.)
Anonyyminä kirjoitteleva ei ole vastuussa mistään. Minulla ei sitä ominaisuuta ole käytettävissäni, mutta olen muutenkin tottunut vastaamaan sanoistani, mitä ei suinkaan tämän palstan kirjoittajista monestakaan voi sanoa.
Et uskalla vastuuta sanoistasi ottaa sinäkään.
Sinun viestejäsi lukiessani en voi kuin ihmetellä, mikä sinut on tuollaiseksi tehnyt!
Jos muiden kirjoittamat jutut jollakin tavalla koskettavat sinua (tai sinä oletat niin), olet heti kuin perseisiin ammuttu karhu!
Vaikutat kirjoitustesi perusteella sivistyneeltä, miksi et kuitenkaan anna vastaavaa kuvaa kirjoitustesi yleissävyllä?
Tunnen sinut ulkonäöltä, vaikka emme koskaan ole jutelleet. Sinun ärhäkän suhtautumisesi johdosta täällä palstoilla en sitä juttelemista ole harkitsemassakaan, tiedä millaisen älämölö-vastaanoton vielä saisinkaan!
...joitakin ketjuja alusta asti (ja mieluummin jo pidemmältä ajalta), niin ehkä ymmärtäisit.
Miten suhtautuisit itse, jos aina osallistuessasi keskusteluun aivan asiallisesti saisit kohta kimppuusi joitakin häiriintyneitä, jotka eivät itse asiasta tiedä yhtään mitään eivätkä siitä välitäkään, vaan ovat asialla pelkästään saadakseen tilaisuuden hyökätä ja päästä esittämään mahdollisimman loukkaavia, perättömiä väitteitä?
Moni heistä aloittaa sitä varten ihan oman säikeenkin. Luepa vaikka malliksi tämänkin sivun yläosasta!
Aivan ilmeisesti olet itsekin herkästi loukkaantuvaa lajia. Niinpä mikä tahansa sellainen maininta, joka osuu johonkin arkaan kohtaan, tuntuu heti loukkaukselta. Valitset välittömästi puolesi ja liityt hyökkääjiin.
Objektiivisuus ei taida olla vahvin ominaisuutesi.
Truehum kirjoitti:
Moni heistä aloittaa sitä varten ihan oman säikeenkin. Luepa vaikka malliksi tämänkin sivun yläosasta!
No miksi ihmeessä Sinun pitää niihin vastata.
Aina en vastaakaan.
Kuitenkin suurin osa lukijoista on siinä mielessä samanlaisia kuin sinäkin, että juuri tuollaisten kirjoituisten perusteella muodostavat käsityksensä herjojen kohteesta. Yleensä se kohde olen minä.
Yritän ainakain välillä kumota vääriä väittämiä, vaikka se teihin ei vaikutakaan, sillä olette jo valinneet puolenne. Olette vain tyytyväisiä jokaisesta minuun kohdistetusta solvauksesta. Haavoitettu itsetuntonne suorastaan kehrää niitä lukiessanne.
Yritä joskus olla olematta täysi idiootti.
Jos olisit normaali ihminen, niin ehkä.
Kun et kuitenkaan ole, vaan yksi näistä jäniksen ja rotan sukuisista pensasritareista, et omaatuntoa tai minkäänlaista moraalia muutenkaan omista.
Eikö olisikin hienoa uskaltaa edes joskus tehdä jotakin ihan avoimesti ja omana itsenään?
Mutta voi onnetonta: Sinulle kaikki sellainen on täysin tavoittamattomissa.
Ottaisin osaa, jos ansaitsisit edes jollakin tavoin myönteistä suhtautumista. Roskaväki kuitenkaan ei ansaitse.
"Eikö olisikin hienoa uskaltaa edes joskus tehdä jotakin ihan avoimesti ja omana itsenään?"
Niinkuin raivota tällä palstalla ja haukkua kaikki eri mieltä olevat maan rakoon? Milloin kukin on idiootti, epänormaali ihminen, roskaväkeen kuuluva, heikon itsetunnon omaava ties mikä.
Ja tämä on sinusta normaalia käytöstä?
Niistä, jotka ansaistevat toimillaan tulla nimetyiksi ala-arvoisiksi, on aivan oikein käyttää asianmukaisia termejä, koskapa nämä ovat ihan itse nimityksensä mukaisiksi osoittautuneet.
Yrittäkää kohota hukan korkeammalle sieltä pohjamudastanne! Ehkä sitten saatte myös hiukan arvostustakin osaksenne.
"Yrittäkää kohota hukan korkeammalle sieltä pohjamudastanne! Ehkä sitten saatte myös hiukan arvostustakin osaksenne."
Sinne norsunluutorniinko, josta sinä asiantuntevia kommentteja jakelet kuin jotain pyhää tekstiä?
Tuntuupi vaan siltä, että vaikka tässä anteeksi pyytelisi olemassaoloaan ja täydellistä tyhmyyttään niinkin valaisevan älynjättiläisen rinnalla, kuin olet, niin sinä senkuin jatkat räksyttämistä hamaan loppuun asti, jos uskaltaa yhdenkin poikkisanan kirjoittaa.
En kannata parinvaihtoa.
Viemään voi oppia paremmin, mutta mitä sillä on merkitystä, jos aina tanssii saman parin kanssa?
Oma parihan oppii väkisin ulkoa, miten häntä vien.
Miten teikäläisiä aina riittää...?
Olisit voinut jättää tuonkin kirjoittamatta. Silkkaa tahallista provosointia.