pääsiäiseksi

Olen tulossa ensimmäisen kerran elämäni aikana Kuhmossa käymään.Onko tietoa, millaisia "menoja" pääsiäisen aikaan on Kuhmossa? Vai pidetäänkö pääsiästä Kuhmossa niin uskonnollisena ajanjaksona, ettei minkäänlaista "menoa" ole missään?
1919
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siellä on pääsiäismessut, mitä sitä ihminen muuta tarvitsee, kuin keskittyä tärkeimpään pääsiäisenä.Pakanamenoista en välitä, älä sinäkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuhmoon. kirjoitti:

Olen tulossa ensimmäisen kerran elämäni aikana Kuhmossa käymään.Onko tietoa, millaisia "menoja" pääsiäisen aikaan on Kuhmossa? Vai pidetäänkö pääsiästä Kuhmossa niin uskonnollisena ajanjaksona, ettei minkäänlaista "menoa" ole missään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu