Mitä helvettiä?

Henry Saari tämä suomenkuuluisin sonni on kuulemma työkyvyttömyyseläkkeellä mutta painaa duunia Espanjassa baarimikkona?meneeks tää nyt ihan oikein?Mikäs ukko tää oikein on?
121041
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

hanki sinäkin eläke ja suuri/ kuten minäkin
4800:- verot kk.

ei paljon työt tule mieleen,,he he.

Äänestä

No Henry ei voi olla konttusillaan kuvauksissa.
Kun on sellainen työ....Siksi sai sen eläkkeen.

Äänestä
  • eikö seiso enää?

    Äänestä

  • 100% invalidi kirjoitti:

    eikö seiso enää?

    baarityöskentely on kylläkin seisomatyötä, tuskin sujuu polvieläkeläiseltä.

    Äänestä

  • Kivimiehen polvisuojat,nehän voi vaikka maalata pinkiksi.

    Äänestä

Työkyvyttömyys määritellään aina toistaiseksi. Jos työkyky palautuu, työkyvyttömyyseläkemaksu päättyy. Kansalaisaktiivisuutta ystävät! Jos Saari nähdään panopuuhissa, ilmianto ja eläkeraha loppuu. Sama, jos Halmeella nyrkki heilahtaa, eläkerahalle stoppi..

Äänestä
  • No siinä oli käynyt silleen että siinä lääkärin tarkastuksessa oli ollut sellainen tosi vanha nais-tohtori oikein huuhkajan näköinen ja todella rupsahtanut. Siinä "nousukokeessa" ei Henriltä sitten ottanut eteen ,ei sitten millään. Lopputuloksena eläke, ei kykene enää entiseen ammattiin.

    Äänestä

  • Kala-Mari kirjoitti:

    No siinä oli käynyt silleen että siinä lääkärin tarkastuksessa oli ollut sellainen tosi vanha nais-tohtori oikein huuhkajan näköinen ja todella rupsahtanut. Siinä "nousukokeessa" ei Henriltä sitten ottanut eteen ,ei sitten millään. Lopputuloksena eläke, ei kykene enää entiseen ammattiin.

    Henry pantava kuntoon !
    Ei tule mittään, että kansalaisvaroilla makaa.

    Äänestä

Eläkkeen maksun voi itse keskeyttää mennessään töihin.

Äänestä
  • Eduskunnasta tippunut kansanedusta saa myös eläkkeen. Saa myös edustaja,joka ei enää ilmoittaudu toiselle kaudelle. Tätä eläkettä on nostanut mm Kirsi Piha,joka keskeytti eläkkeen maksatuksen siirtyessään töihin.

    Äänestä

  • jos suomessa saa polvivammasta työkyvyttömyyseläkkeen vähän yli neljäkymppisenä niin kukaan täysijärkinen ei keskeytä eläkkeen maksuaan ilman että on takuuvarmasti pysyvä työpaikka yli kahdeksikymmeneksi vuodeksi ja eläkettä suuremmalla palkalla tai sitten lottovoitto.
    Eiköhän Saari voi vastata ja kertoa todellisen tilanteen,muuten tuleehan niistä panofilmeistäkin silloin tällöin jotain.

    Äänestä

duunia saa olla vaikka elakeella mutta TULOT eivat saa olla suurempiaesim vuosia jos tekee satunaisesti baari hommia ja kuumempi ilmatila parempi polvelle tuskin kukaan huijaa ja turha kadehtia. suomalainen kateus voittaa kiimankin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aijaijai kirjoitti:

Henry Saari tämä suomenkuuluisin sonni on kuulemma työkyvyttömyyseläkkeellä mutta painaa duunia Espanjassa baarimikkona?meneeks tää nyt ihan oikein?Mikäs ukko tää oikein on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu