Kielitaito ja puuttuva tekstitys

Suomalaisista ehkä n. 10% kykenee täydellisesti seuraamaan ruotsinkielisiä lähetyksiä ja 5% englanninkielisiä. Muiden kielten osalta seuraamiskyky jäänee alle 1 %.

Eli on aika turhaa löpinää ettei toimivia tekstityksiä muka tarvittaisi.
2217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eikä kommenttiisi ole mitään lisättävää minulla.

Äänestä

No tohompa ei ole paljon lisättävää.
Tuolla sat-puolella on toiminut nämä txt:tit ihan OK SWE,NO,DK,FIN jne. Mutta ei TÄÄLLÄ suomenmaan terrastelialueella (antenni). Sat vehkeissä on tuo txt homma toiminut ihan OK. Elikkä paljon puhuttu kusettaminen on päässyt tapahtumaan täällä maanpäällä(SUOMESSA).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ap Setä kirjoitti:

Suomalaisista ehkä n. 10% kykenee täydellisesti seuraamaan ruotsinkielisiä lähetyksiä ja 5% englanninkielisiä. Muiden kielten osalta seuraamiskyky jäänee alle 1 %.

Eli on aika turhaa löpinää ettei toimivia tekstityksiä muka tarvittaisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu