Kuinka saan koirankakan jäljet pois muovimatosta? Päivällä kun makkarissa aloin petiä petaamaan löysin yllätyksenä päiväpeitteen alta lattialta läjän. Koira oli ilmeisesti minulta salaa käynyt vääntämässä ripulit ja sitten sievästi peitellyt peitolla tekosensa....Kokeilin monia pesuaineita,Cifiä ja Kloriniakin, mutta läiskät muuttuivat vain punertaviksi eivätkä tunnu lähtevän millään pois....=(
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mattoon ja ei lähde millään keinolla. jos saat jostain palan lattiamattoa niin leikkaa siististi värjäytynyt pala pois ja liimaa uusi tilalle. ei siitä huomaamatonta tule, mutta tuskin esim vieraat huomaavat.
itse käytin patapataa (tosin saa olla aika varovainen ettei naarmuunnu) koiran jälkien siivoamiseen muovimatosta. Meille ei jäänyt ikinä mitään epämääräisiä jälkiä (paitsi tapettiin!!). Taisi olla tuuria. Todennäköisesti se on kuitenkin imeytynyt.
Eli Meleco-ihmesienellä vois vaikka lähtäkin. Helppo ja kätevä käyttää eikä tarvi pesuaineita :)