En ole itse käyttänyt. Jotkut kaverit on. Kuinka pahoja on nää laskutilat mistä puhutaan? Tuleeko niitä ecstacyn lisäks amfetamiinista ja kokaiinista? Muista huumeista?
Onko laskutila samanlainen kokemus kuin krapula?
Kiitti jos joku jaksaa vastaa.
Laskutilat
7
5056
Vastaukset
- mutta
essoista tulee laskut, seuraava päivä kuluu niiden potemiseen, amfetamiinisti tulee vielä paskempi olo ku krapulasta. Jokku kyllä sanoo, että puhtaasta ei tuu laskuja, mutta tiedä häntä. Pilvestä ei tuu.
- kuullut ettei pilvestä,
mutta sitten just tuosta essosta ja amfetamiinista jotkut sanoo laskutiloja tosi kauheaksi. Kun oon itte kokenu muutaman kauhean krapulan alkoholin takia, niin mietin kuinka kauhea se laskutila sitten on jos on krapulaakin kauheampi (mua yrjötti, pää oli kipea jne)
- ralliauto
kuullut ettei pilvestä, kirjoitti:
mutta sitten just tuosta essosta ja amfetamiinista jotkut sanoo laskutiloja tosi kauheaksi. Kun oon itte kokenu muutaman kauhean krapulan alkoholin takia, niin mietin kuinka kauhea se laskutila sitten on jos on krapulaakin kauheampi (mua yrjötti, pää oli kipea jne)
Itse olen kokeillu essoa ja kokaiinia muutamia kertoja. Essotabuja vedin illalla enkä nukkunut tokikaan koko yönä. Hikoilin vaan helvetisti ja lopulta menetin puhekyvyn. Se oli täysin sekopäinen olo, tuntuu, että kuolee.
Viivoista tuli vähän samanlainen paitsi, että kuolemanpelko oli pahempi. Haluaa tappaa itsensä muttei tiedä kuinka ja menee monta tuntia siihen, kun miettii millä tappaisi eikä niistä ajatuksista pääse eroon. Laskuis on pahinta se, että samat ajatukset kiertää kehää ja itse makaa eikä pysty oikein liikkua kun ei uskalla mennä mihinkään.
- http://www.jellinek.nl/brain/
- fbeee
paha laskutila esim piristä ei ole mitenkään verrattavissa perus krapulaa..ei kannata edes kokeilla hankkia semmoista
- ei oo krapulaa nähnytkään
Mulla on välillä aika pahoja laskutiloja ja en voi niitä edes verrata krapulaan. pahaa oloa ei oo fyysisesti kun hyvin harvoin, mut esim. amfetamiinista tulee niin helvetilliset laskut, että oon lopettanut kokonaan sen. Muutamaan päivään ei nuku ja miettii, että selviäälö hengissä tästä. pelottaa aika paljon. Ja kaikki asiat tuntuu tosi toivottomalta ja ylitsepääsemättömältä. Sit kun laskut alkaa olla ohi riippuen huumeesta (1-5 vrk) niin hommat alkaa taas hoituu ja tuntuu, että kaikki on taas OK. Kun on tarpeex kauan mennyt laskuista, niin sitä taas unohtaa, miten vittumaiset ne on ja vetää kamaa...Huippu hauskaa on taas ja sit koittaa taas laskut...
- werty1
Olen Kanadan suomalainen joka opiskelee Suomessa ja nuorempana söin paljon Dexedrineä (dextro- amphetamine). Se on eri speed laatu kuin Suomessa käytetty, mutta laskut olivat kamalat after a long binge. Tasoittelin sitten Seconalilla (Secobarbital). Muuten olis mennyt järki.
"Onneks" tuli complex- partial epilepsy niin ei voinut enää käyttää mitään. Saan kyllä Kanadassa medical marijuanaa ja jotain orangeflavoured litkua joka ei mee päähän mutta on jotain cannabisuutetta. Mutta se med. pot on todella vahvaa. (prescription stuff) So i`m a legalized stoner.
Mutta eiköhän kaikista speed luokan aineista tule laskut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6315840Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?293944HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2962515- 1291804
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1311503Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3841454Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101233- 131223
Onko PS kaaoksessa?
Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P76962- 115935