huomenna Sapporosta?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
venyttää rakoa ja tulee pari metallista.
puristavat sauvaansa liian tyvestä lerssi jää suksen alle ja kaatuvat kontilleen ja on ruuperä otassa.
varmaan voittaa.
hävinny?
Ei ollu pallit riittänny.
ei jää sadasosista kiinni, tulee kultaa.
käytetään kieliopillisesti oikeita sanoja ja lauserakenteita, kiitos.
T. äitinkielenopettaja
ruskeanreijän ritareita. hahaa.
olet äidinkielenopettaja vai äitinkielenopettaja?
Jussikin pääsi nälväsemään sinua tyhmyydestäsi.
ole niin tyhmä että kommentoisi täällä jonkun kielioppia kun kaikissa kirjoituksissa on virheitä. Äidinkielenopettajat tulis hulluksi jo puolessa tunnissa.
asiallinen vastaus:
Kolme mitalia huomenna, mitalilajit:
- naisten 30 km
- yhdistetty (2 kpl)
Näin se on nähtävä! ;D
"vain" yksi, aika temppu Manniselta jos saa kiinni yli kolme minuuttia. Mäkipojilta ei oo varmaa mitalia kyllä tulossa.
puhtia muistakin suomalaisista. Anssi on lähes keulilla ja Jaskakin hyvässä tuntumassa. Edelleen uskon kolmeen mitaliin tälle päivälle ... yksihän jo on plakkarissa.
tottakai toivon että mitaleita tulis usiampia. Voihan mäkipojat yllättää, onhan se nähty jo näissäkin kisoissa. Ja yhdistetystäkin voi hyvällä tuurilla tulla jopa 2 mitalia.
asian"vierestä". Meilleppä tuli Sapporosta yhteensä kaksi kultaa! Eikö Jussi Sinunkin mielestä Puttaan naiset oo hyviä!
SAA NÄHÄ OSUUKO OIKEIN.