Infernal

Voicella tuli juuri äsken Infernalin biisi "I won't be crying", jossa käytetty Strange Lovea samaan tapaan kuin Jamelian biisissä Personal Jesusta. DM alkaa olla suosittu näissä. :)

Infernalin biisi löytyy täältä: http://www.youtube.com/watch?v=_fguUEfIeIs
41018
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo tää on aika "hauskaa" että vasta nyt on todella ruvettu sämpläämään Moden riffejä erikoisen paljon, onhan näitä ollut ennenkin esimerkiksi joku versio vanhasta Because the night -biisistä, johon oli ympätty danceversioon "It's a lot, It's a lot" suoraan Master & Servantista. Mutta vanhana Modefanina tää on ihan hauskaa. DM:hän lienee varmaan muutenkin ehkä yksi kaikkien aikojen eniten miksatuista porukoista. Tosin pakko sanoa, että en kovin mielelläni haluaisi kuulla mitään räp-kappaletta jossa olisi DM-riffi/sämple. Kai joku on senkin jo tehnyt.

Limppu

Äänestä

Siis onko tämä "i won´t be crying" voicella soitossa!!?? Eihän sitä singleä ole edes julkaistu vielä Suomessa!! I won´t be crying rokkaa!!

Äänestä
  • Joo, kyllä mä sen Voicella näin sattumalta, jos pää ei oo ihan pehmentynyt vielä ;-P

    Limppu

    Äänestä

Tuo kyseinen biisi on todellinen pyhäinhäväistys!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annika78 kirjoitti:

Voicella tuli juuri äsken Infernalin biisi "I won't be crying", jossa käytetty Strange Lovea samaan tapaan kuin Jamelian biisissä Personal Jesusta. DM alkaa olla suosittu näissä. :)

Infernalin biisi löytyy täältä: http://www.youtube.com/watch?v=_fguUEfIeIs

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu