Saapa hokea samalla lailla,kuin Heikki KInnunen muinoin,kun ei ole suomussalmella kunnon ehdokasta vaaleissa.Olisi etes yksi kunnon Viljo.
Onks Viljoo näkyny?
äimistelijä
16966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Alkon takana pörräävän.
Minkalaisen sen ehdokkaan pitäisi sitten olla, että se kelpaisi? Onko puolueella väliä? Vai onko tärkeintä, että on oikeanlainen ehdokas? Rupea itse ehdokkaaksi!
tottakai puolueella on väliä,ei ainakaan mikään kommaripuolue. Ei oo aikaa ruveta ite ehdolle. Asiaa kyllä ois vaikka kuinka paljon...mutta kun pitää yrittää hommata leipääki suuhun
ihan hyvällä alulla tuo äänestysprosessi,kun tiedät jo sen mitä puoluetta et ainakaan äänestä.
kaikki on tiedossa, mutta onko sulla??
on tiedossa, niin puolue kuin ehdokaskin ja äänestää aion.
niin se on.
Kuhmoon messuille.
sieltä Alkon takaako se kerkesi jo mennä sinne Kuhmoon?? Onks Kuhmossa jotkut viinamessut meneillään?
ku laettaa töppöstä toesen etteen.
on aina hakusessa,,
Eikö siellä ole ollu tänään jotku erotiikkamessut?
luuraa.On siellä Kuhmon ukkoilla kahtelemista ja jos se niille riitä,niin auton nokka kohti Venäjätä.Siellä sitä erotiikkaa riittää
venäjällä niinkään sitä erotiikkaa,mahtaa tauteja olla enemmän.
A ha.
Kiuruvesi netti, kassialma, avaimet.