Maito kasvattaa rintoja?

kuulin et kevyt ja täysmaito kasvattaa rintoja... onko tämä totta. siinähän on kyllä rasvaa nuissa maidoissa...
51044
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

se kyllä pienentää rintakudosta koska luut tarvitsevat kalkkia

Äänestä

Täysmaito kasvattaa ainakin sydänveritulpan riskiä, jos ei muuta.

Helpommaksi tulee, kun tyydyt siihen mitä on tehtaan puolesta asennettu.

Äänestä

en tiedä maidosta mutta tomaatti kuulemma kasvattaa rintoja

Äänestä

Tietenkin silikoni!

Äänestä
  • no silikoni kelpaa siihenkin, siitä vaan pumppaamaan korvan kautta sinne pääkalloon, mahtuu varmasti paljon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neitii91 kirjoitti:

kuulin et kevyt ja täysmaito kasvattaa rintoja... onko tämä totta. siinähän on kyllä rasvaa nuissa maidoissa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu