amd athlon xp - kuinka?

Kuinka saan ylikellotettua amd athlon xp 2400mhz?
Jos lisään fsb:tä biosista yli 133mhz kone käynnistyy ruutu tyhjänä.. sitten pitää poistaa biosin paristo jolloin bios asetukset nollaantuu. Kertoimena on nyt 15.
Eli 133 * 15 = 2000 mhz. Kuinka saan enemmän tehoa?
2338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos kerta sitä fsb:tä on mahoton nostaa niin turha sitä on alkaa kellottelemaan. Eikä tuo prosessori siltikään pärjää missään pelikäytössä.Eikä nettikoneita tarvitse kellotella .

Äänestä

pitää antaa enemmän jänöä. Se tosin nostaa lämpötilaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stenius kirjoitti:

Kuinka saan ylikellotettua amd athlon xp 2400mhz?
Jos lisään fsb:tä biosista yli 133mhz kone käynnistyy ruutu tyhjänä.. sitten pitää poistaa biosin paristo jolloin bios asetukset nollaantuu. Kertoimena on nyt 15.
Eli 133 * 15 = 2000 mhz. Kuinka saan enemmän tehoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu