No niin on onnellisesti, että jotain mualtakin Saloon on tulossa, kuin s-kauppoja, sillä Hesantien päähän on tulossa näemmäs Valintatalo!
Valintaladon lopettamisesta onkin aikaa ja tais olla virhe lähteä aikoinaan Salosta kaupungilta ja nyt taas takas..historia toistaa itseään..miltä tuntuu etenkin siellä lähellä, kun "oma kauppa" avautuu Riston valinnan jälkeen?
Itse seurannut Valintaladon juttuja ja aika hyvin on niillä konseptit kunnossa!
Hienoa, että joku uskaltaa astua pyhälle mutamaAlle Saloon, josssa S-ryhmää on melkein koko kaupunki valmiina!
Ja kohta kuullaan, miten talous on vatupassissa..
Valintaladon lopettamisesta onkin aikaa ja tais olla virhe lähteä aikoinaan Salosta kaupungilta ja nyt taas takas..historia toistaa itseään..miltä tuntuu etenkin siellä lähellä, kun "oma kauppa" avautuu Riston valinnan jälkeen?
Itse seurannut Valintaladon juttuja ja aika hyvin on niillä konseptit kunnossa!
Hienoa, että joku uskaltaa astua pyhälle mutamaAlle Saloon, josssa S-ryhmää on melkein koko kaupunki valmiina!
Ja kohta kuullaan, miten talous on vatupassissa..
Vastaukset 13
Vanhimmat
Salon seudulla maksetaan SSO:n mainoksistakin,kun tilataan Salpan Seudun Pallosanomat.Vuoden tilausmaksu jotain vanha 1000 mk eli bonuksia saa kerätä hiki hatussa.
Katos vaan! Hienoa että kaupunkiin tosiaan saadaan lisää vaihtoehtoja tuolle vitun S-mafialle. Mitenköhän ovat saaneet rakennusluvan livautettua ohi kaupungin päättäjien (lue S-ryhmän voideltavien)?!?! Vai alkaako S-ryhmän ote herpaantua, kusi noussut päähän ja kaupungin päättäjät jätetty voitelematta vähäksi aikaa? Aijai, nyt "ässä" äkkiä parit PP-Auton Pösöt kaupungille lahjoituksena niin saatte vielä varmasti estettyä tuon Valintatalon tulemisen. Hopi hopi apinat.
mauton viesti...
Onko Sulta sanat
loppuneet kesken???
Onneksi uusia tuulia tulee, mutta
vilauttelen edelleen myös vihreää
korttia. Minulta kun sujuu yhteistyö
parhaillaankin 1- K- ja S- ketjujen kesken.
Eiköhän sekaan mahdu muutakin.
Hitto sinähän varsinainen työnantajan toiveuni olet!! Osaat oikein kolmea eri korttia näytellä. Mitä kai sulla on myös kolme vaimoa ja nekin tulee toimeen keskenään?
minulla ei ole kolmea vaimoa.
Ja toivon todella hartaasti
että olisin mahdollisimman
usein siellä työnantajani
unissa. Nami Nami... Ja lupaan
tulla toimeen myös hänen
vaimonsa kanssa... Ja hänen
vaimonsa kaikkien korttien kanssa...
Jotkut osaa käyttää kortteja hyväkseen
eikä olla noin ahdasmielinen...
(ja käyttää hyväkseen sitä työnantajaa
ja työnantajan vaimoakin... miten ne
sitten tähän liittyivätkin???? )
Noihin sinun vaimoihin ja työnantajiin(?) en puutu mutta pakko todeta että kyllä se on kauppiaat jotka SINUA hyväksikäyttävät noiden korttien avulla. Älä ole noin sinisilmäinen.
jos annat toisten hyväksikäyttää itseäsi.
Älä ole noin lepsu. Katsos elämä on kovaa
ja sitä on opittava elämään. En minä mitään
sinisilmäinen ole, vaan olen opetellut elämään.
Järki käteen, mitä niillä korteilla tehdään,
niitä vaan pitää osata käyttää. Kannattaa
opetella, niillä saa myös säästettyä kun oppii
sen, missä tilanteessa niitä vaivautuu lähteä
vilauttelemaan.
Ei ne mitään "pakkopullaa" ole.
Voih ja voih. Olet näitä S-Ryhmän sokeuttamia apinoita. muista käydä apteekissa hakemassa pillerit. Voih ja voih kun apteekeista ei taida saada s-bonusta, voih miten sinun nyt käy?
Kyllä Salon Vanhasta apteekista saa itsehoitolääkkeistä bonusta. Matkatoimistosta, optikolta, kahvilasta....kaikkialta niitä saa.
Hanki itsekin S-ryhmän kortti ja kaveriksi K-Kaupan plussakortti, niin tulet yllättymään eduista, joita saat!
Mielestäni olen ilmoittanut jo aiemmin
tässä ketjussa että minulla on peräti
kolme eriväristä korttia ja osaan käyttää
niitä kaikkia ihan kätevästi. Osaan myös käydä
kaupassa johon ei ole korttia olemassakaan...
Opettelisit sinäkin näin taitavaksi, ettei
tarvii sinne äidin helmaan mennä itkemään
omaa epäonnistumistasi.
Ja jos minä olen apina niin mikä itse
mahdat ollakaan kun et kommentoimaan pysty
ilman haukkumatta... Laajenna vähän sanavarastoasi.
Osaan myös käydä
kaupassa johon ei ole korttia olemassakaan...
Upeeta. Äiti on varmasti tosi ylpeä.
Toisilla on toisilla ei...
Ja taas yks ahdasmielinen...
....kaupunkimme päättäjille tarkoitetun huoratalomatkan Viron pillutaloihin!
(Vaasassa paikallinen Prisma maksoi kaupunkinsa päättäjille pussientyhjennysmatkan viroon - voidellen.....ja näin auttoi kaavoitusta Osuuskaupalle myönteisexsi)
Pitäisiköhän soitella Vaasaanpäin joko tuomioita on oikeudessa tullut - tuskin niistä Salon Seudun Sanomista saa lukea - tietyistä syistä,,,,,nauraaaaaaa.
Samoin Oulussa Osuuskauppa voiteli kaavoitus osastoa että sai rakentaa hehtaarihallin tuhoamalla kaunista luontomaisemaa....taisi siinä jokin naiskansanedustajakin ryvettyä pahankerran.