En seuraa uintia, mutta tiedän Jani Sievisen olleen aika hyvä siinä hommassa. Mikä ihme häntä silti pitää otsikoissa? Kaverilla on vastenmielinen pullanaama ja kehno ulosanti, eikä uintimitalien pitäisi kantaa hänen naamaansa jatkuvasti hörhölehtien kansikuviin saakka.
Mikä Sievisestä tekee julkkiksen? Mikä hänessä voi ketään kiinnostaa? Eikö miehellä ole oikeaa työpaikkaa?
Mikä Sievisestä tekee julkkiksen? Mikä hänessä voi ketään kiinnostaa? Eikö miehellä ole oikeaa työpaikkaa?
Vastaukset 14
Vanhimmat
julkisuuteen kovalla työllä toiset tulevat muilla meriiteillä, vähemmän kunniallisilla teoillaan :D
Sievinen tanssii nyt tähtien kanssa eli star se on :D
Sehän on suuri stara, onhan se päässyt telkkaan asti mainostamaan Seiskaa :D
Sillä raukalla on rahapula,kun joutuu antamaan erossa exälleen puolet jollei enemmänkin.Täytyyhän sitä jotain tehdä leipänsä eteen ,vaikka seiskalehden alastonmalliksi.
allasta päästä päähän; onkohan kasvanut räpylät.
Kesikää joku ammatti; vielä nuori mies.
.....luopui politiikon "urastaan" ?
siviiliammatti, mutta siitä ei onneksi ole toitotettu julkisuudessa. Tosin, eipä hän niitä töitä ole aikoihin enää tehnyt.
Eiköhän JANIKIN kutsutaan kansanedustajaksi
kun aika kuluu .Sinnehän vanhat urheilijat ovat tyrkyllä.
Mitäs puhutte/kirjotatte/luette koko ajan sussusta, tanjasta, ollista, janista...
Kaikki pois silmistä - pois mielestä!
Kenellä urheilijalla on oikea työpaikka??
melkein aina,toisin kuin ennen,jolloin ei hyväksytty esim olympialaisiin, jos sai rahaa urheilemisesta. vs. Paavo Nurmi .Käytettiin vain "ruskeita kirjekuoria" eli piiloammattilaisuutta.
Suuriosa suomenennätyksistä ovat Jani Sievisen nimissä edelleen. Maailmanennätyskin kuuluu listaan kuin myös lukuisat arvokisamitalit.
Ulosanti Sievisellä on erinomainen (missikisat ja suurin pudottaja) verraten räkäposkella niiskuttaviin formulakuiskeihin.
Hyväntuulinen julkkis ja mielellään katselen kansikuvia hänestä, kuin elämän kurjuutta tilittäviä siivestelijöitä.
..toi riisuminen mainoksessa.
Naismainen virnistelijä, ehkä miehet tykkää?
Ei ehtinyt hoitamaan kotiaan tai perhetään, ei ehtinyt edes opiskelemaan, niin mitäpä tehdä?
Hiukan ihmetyttää monet muut maailmantähdet, jotka ovat oikeasti voittaneetkin rutosti....miten he kykenevät opiskelemaan kilpauransa aikana? Hyvänä esimerkkinä Tanja Poutiainen.
Jani ei ole enää muuta kuin säälittävä julkipelle avauksineen iltapäviälehdille. Naurettavin ja halvin tempaus mieheltä oli mennä strippimannekiiniksi seiskalle.
Miksi Jani rikoit vaivalla hankkimasi hyvän julksiuuskuvan itsestäsi? Olet mennyt jo samaan kastiin halvan exäsi kanssa. Muisto menestyksekkäästä kilpauimarista on mennyttä. Halpa pöhökasvo on astunut tilalle.
..moskalle. Kuralla on raha-asiat neiti..ei... siis Jani Sievisellä