tekee hiustenpidennyksiä edullisimmin,onko tietoa?
Mikä kampaamo
Goldie
61084
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
lyhennyksiä?
mieltä että hiustenpidennyksessä laadusta kannattaa maksaa. Paints ja Hair Service tekevät Great Lengths-pidennyksiä, kauniit ja rohkeat tekevät teippipidennyksiä. Teippi on halvempi mutta myös samalla huonompi. Kaikista fiksuinta olisi olla reipas ja käydä kyselemässä liikkeistä jotta hinta-arvio olisi oikea. Siihen hintaan vaikuttaa niin moni tekijä.
Riippuu tietenkin siitä, kuinka paljon pidennystä tahdot, mutta tässä jotain osviittaa Hair Servicen Great Lenghtsistä:
Itselläni on 75 sinettiä 40 cm:n hiusta. Pidennys maksoi noin 500 euroa. (GL-hinnat ovat ilmeisesti samat joka kampaamossa.)
CityMarketin kampaajat tekevät Simply Natural pidennystä. Ilmeisesti 50 cm täyspidennys maksaa 550 euroa - näin mainoksen..
Teippipidennystäkin on kehuttu ainakin alan saiteilla kovasti, joten sitäkin on ihan hyvä kokeilla. Teippihiustahan voi käyttää useita kertoja, kun taas sinettihiukset on aina ostettava uudet.
Kuulemma teippihius ei myöskään kuluta omia hiuksia, mitä sinetit taasen tekevät.
Kellokkaassa on myös ilmoituksia edullisista pidennyksistä (ilmeisimmin pimeänä eikä välttämättä ammattitaitoisestikaan...)
Suosittelen kuitenkin ihan aluksi käyntiä Hairstoren (just se karsee pulju) nettisivustojen keskustelupalstalla (erikoiskäsittelyt). Sieltä löytyy kokemusperäistä tietoa kaikenlaisista pidennystekniikoista.
Ja hei. Jos otat pidennyksen, tule tänne kertomaan, millainen siitä tuli ja paljonko maksoi...Jooko? Itsekin olen ajatellut koklata välillä jotain muuta kuin GL:iä.
vinkeistä.Harkitsen teippipidennystä,kunhan ensin saan rahat kokoon..Palataan astialle :)
Paintsissä ainakin jälki on luotettavaa. Pidennykset tehdään sinettimenetelmä
ällä. Itelläni ne kesti reilut puoli vuotta. Hinta vähän riippuu siitä minkä pituiset haluaa ja kuinka paksut/ohuet omat ovat. Mulla oli 50 kpl 35cm pitkiä ja makso 240€. Ne ovat aitoo hiusta, eikä mitään tekokuituu!!! Värit pysyy niisä hyvin jne... Suosittelen. Käyn siellä muutekin kampaajalla jo kohta kolmatta vuotta!
Kaverillani on ollut lettiin kiinnitettävä ja sitten teipit. Niitä tosiaan voi käyttää useamman kerran, mutta hiuksen laatu ei mitään järin hyvää. Väri ei pysy ja kampaaja ei ees kaikilla väreillä sitä ole värjännyt. Takkuuntuu aika helposti. Jos hiukset kiinni saattaa teipit sieltä pilkahdella, jos ei asettele...