Ihan alkuajan raskaus meneillään vasta mutta kummastuttaa nuo kivut, varsinkin kun nousen seisomaan kirpsahtaa kovasti ja istuessa kokoajan sellainen paineen tunne oikealla puolella häpykummulla. Auttakaa ensikertalaista!!!
Kipuja häpykummulla
onko normaalia?
4494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
johtuu kuulemma jonkun häpyluun nivelten löystymisestä. Saattaa ilmetä jo varsin alussa raskautta, kuten mulla. Myöhemmin voi olla tosi kivuliasta nousta sängystä tai kävellä, mutta se ei ole vaarallista!
Kuulostaa normaalilta liitoskivulta..
liitoskipuja jo vkolla 5? Apua millaiset kivut sitten myöhemmin? Mutta kyllä mä kestän on niin pitkään toivottu vauvaa. Aika reippaita kipuja nimittäin.
ne on alkanu aikaisin..Pienikokoinen ihminen? Mulla ne oli ensimmäiseltä aika tuskallisia, mut seuraavalta jo helpompaa..Onhan niiden tehtävä ihan positiivista..:)