Pyyhkimien koot

Kuuluuko Getzissä tuulilasin pyyhkimien olla eri kokoiset? Huomasin just, että hiljattain ostamassani Getzissä onkin kuljettajan puoleinen pyyhin huomattavasti isompi kuin apukuskin puoleinen.. Näin sokea sitä on autoa ostaessa..
4595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ettö ikkunat puhdistuu.Monessa muussakin autossa
on eri mittaiset pyyhkijät.

Äänestä

Todella yleisesti autoissa,kuljettajan puoleinen
pyyhin isompi.

Äänestä
  • Melkein kaikissa autoissa on eri pituiset pyyhkimet. Ole tarkkana sitten kun joudut uusimaan pyyhkimen, osta oikean kokoinen oikealle puolelle.

    Äänestä

21e kappale käyttöautosta, eilen tuli vaihettua. AD varaosamaailmasta ei löytynyt kuin oikeanpuoleista sulkaa, vasemmaista ei löytynyt edes mistään kataloogista. Rahastusta sanon minä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Getzissä kirjoitti:

Kuuluuko Getzissä tuulilasin pyyhkimien olla eri kokoiset? Huomasin just, että hiljattain ostamassani Getzissä onkin kuljettajan puoleinen pyyhin huomattavasti isompi kuin apukuskin puoleinen.. Näin sokea sitä on autoa ostaessa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu